Dzisiaj jest .
 
» Archiwum 2012


 

V Bieg Niepodległości
Kielce - 11 listopada 2012r.


Prawie 400 osób wzięło udział w V Biegu Niepodległości. Zawodnicy przebiegli ulicami Kielc w celu upamiętnienia 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Drużyna ZS nr 3 w Ostrowcu w drodze na start.

Już po raz piąty ulicami Kielc przebiegli uczestnicy Biegu Niepodległości. Jako pierwsi o godzinie 11 wystartowali uczniowie klas piątych i szóstych szkoły podstawowej. Oni mieli do pokonania trasę długości 1300 metrów. Wystartowali spod Wojewódzkiego Domu Kultury, następnie ulicami: Ściegiennego, Jana Pawła II, Dużą, Sienkiewicza, Małą, przez Plac Marii Panny dobiegli do mety na ulicy Zamkowej. Mieściła się ona przy Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. Bieg główny rozpoczął się w samo południe. Start i meta mieściły się w tym samym miejscu, co w przypadku zawodników ze szkoły podstawowej, ale sama trasa znacznie się różniła. Wynosiła 2800 metrów i prowadziła następującymi ulicami: Ściegiennego, Jana Pawła II, Czerwonego Krzyża, Wesołą, Mickiewicza, przez Plac Wolności, Sienkiewicza, Dużą, wokół Rynku, Małą, przez Plac Marii Panny do mety na Zamkowej.


W biegu głównym zawodnicy wystartowali w następujących kategoriach: gimnazja, szkoły średnie oraz open. Zespołu Szkół numer 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim reprezentowała dwunastoosobowa ekipa pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego, p. Igora Palucha. To był ich pierwszy start w biegu ulicznym w Kielcach.
Skład ekipy:
Kwiecień Kacper - 4
Cieślik Tomasz - 9
Soboń Tomasz - 10
Adamczyk Dawid - 13
Kurek Sebastian - 18
Jaskólski Mariusz - 19
Bojara Michał - 20
Masłowski Grzegorz - 22
Goliat Radosław - 23
Nowak Dominik - 25
Chudziak Milena - 12
Wielgus Wioletta - 13


 
^ Do góry ^