» Archiwum 2015

Statuetka dla ZS3/THM
Pałac Tarnowskich - 28 czerwca 2015 r.

W dniu święta ostrowieckich rzemieślników i przedsiębiorców, Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu Św. przyznał naszej szkole statuetkę za zachowanie ducha szkoły i wprowadzanie najnowocześniejszych technologii w procesie nauczania.

Statuetkę odebrali dyrektor obecnego ZS Nr 3 Czesław Golis i nauczyciel Radosław Moskal. Obecne Technikum nr 3, a dawne Technikum Hutniczo-Mechaniczne, powstało z inicjatywy pracowników huty. THM to placówka o długoletniej historii, jedna z lepszych szkół technicznych w regionie, posiadająca w swych szeregach wielu wybitnych i słynnych absolwentów. Nasi uczniowie są między innymi laureatami VII Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości oraz X Konkursu "Młody Wynalazca 2015".

Organizatorzy oprócz atrakcji kulinarnych, zadbali także o niespodziankę artystyczną, a był to występ Klaudii Sadło (uczennicy klasy 3 TL ZS3). Potem był czas na refleksje, wspomnienia i wspólną integrację przy muzyce.