» Archiwum 2015

Ogromny sukces uczniów THM-u w finale E(x)plory 2015
"Opaska - Asystent Ratownika"

W finale Festiwalu Naukowego E(x)plory 2015, który odbywał się w dniach 25 - 28 marca 2015 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, wzięli udział dwaj uczniowie klasy 4 Tib Adrian Pikus i Emilian Ścibisz. Prezentowali pracę "Opaska - Asystent Ratownika".

Komisja konkursowa oceniała 27 prac młodych naukowców. Adrian i Emil za swą pracę zdobyli wspaniałe wyróżnienie - będą reprezentować Polskę na INFOMATRIX 2015. - największym konkursie informatycznym w Europie (14-18 maja 2015 r.) w Bukareszcie w Rumunii. W ostatniej edycji swoje projekty prezentowało 175 zespołów z 32 państw - mówi p. Radosław Moskal. - opiekun naukowy młodych wynalazców.

Uczniowie THM-u zdobyli już kilka wyróżnień na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej: 3 miejsce w kraju w Olimpiadzie Innowacji Technicznych w kategorii pomysł techniczny, specjalne wyróżnienie Prezesa NOT w konkursie "Młody Innowator" oraz brązowy medal na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS, która odbyła się w październiku 2014 r.

Adriana i Emila zaproszono również do składu oficjalnej delegacji NOT na Światowy Kongres Inżynierów organizowany przez World Federation of Engineering Organizations, Committee on Education and Training, który odbędzie się na przełomie listopada i grudnia 2015 r. w Kioto w Japonii. Tam też zaprezentują swój pomysł i na pewno coś do Polski przywiozą - oznajmia uśmiechnięty p. Radek Moskal.

Trzymam kciuki za chłopców i liczę na kolejne sukcesy na arenie międzynarodowej - mówi p. Czesław Golis - dyrektor szkoły. Projekt "Opaska - Asystent Ratownika" zakłada dostarczenie kluczowych informacji o człowieku, gdy niezbędna jest pomoc w chwili zagrożenia jego zdrowia lub życia. Za pomocą aplikacji w telefonie komórkowym ratownik może przystąpić do czynności w ciągu 0,8 sekundy. Oferowany sposób dostępu przez nośnik danych jest jednym z najszybszych w swej kategorii, przy zachowaniu niezależności od warunków atmosferycznych i telekomunikacyjnych.

asystentratownika.com..