» Archiwum 2014

Uroczyste przekazanie sprzętu dydaktycznego dla ZS3-THM
"PWP Mój nowy zawód w zielonej gospodarce"

W piątek, 12 grudnia 2014 roku, do Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, czyli popularnego THM-u, trafiła kolejna pula sprzętu dostarczonego w ramach realizowanego projektu "PWP Mój nowy zawód w zielonej gospodarce".

Projekt jest realizowany przez Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Fundację Centrum Europy Lokalnej z Kielc, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Europejskie Centrum Energii Odnawialnej z Güssing w Austrii.

Sprzęt w imieniu Urzędu Marszałkowskiego przekazał p. Kazimierz Kotowski, członek zarządu województwa świętokrzyskiego. Dokument odbioru podpisali: p. Zbigniew Duda, nowo wybrany starosta ostrowiecki oraz p. Czesław Golis, dyrektor Zespołu Szkół nr 3.

- Jesteśmy jedną z trzech szkół w województwie, która taki sprzęt w ramach projektu otrzymała. Podstawowym warunkiem, było utworzenie klasy kształcącej w nowym kierunku "technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej". Łączna wartość sprzętu jaki otrzymaliśmy, to ponad 250 tys. zł. Dzięki udziałowi w projekcie szkoła została wyposażona w: urządzenia multimedialne i oprogramowanie służące do prowadzenia zajęć w formie e-wideokonferencji, laboratorium fonetyczne na 12 stanowisk, pracownię komputerową na 14 stanowisk z oprogramowaniem do projektowania instalacji fotowoltaicznych i solarnych, sprzęt do montażu i eksploatacji instalacji OZE - 6 stanowisk, system fotowoltaiczny z 2 panelami oraz system solarny. Planowane jest również zamontowanie instalacji OZE na dachu szkoły - mówi p. Radosław Moskal, koordynator projektu (SzOK) w Zespole Szkół nr 3.

Wykorzystanie energii odnawialnej, to nie moda, ale konieczność wynikająca ze zobowiązań Polski wobec Unii Europejskiej. Do roku 2020 musimy osiągnąć 20% produkcję energii z OZE. W wymagania te wpisuje się nowy zawód technik urządzeń i systemów energii odnawialnej, który od 1 września 2014 r. funkcjonuje w THM -ie.

Oficjalne rozpoczęcie projektu w ZS3 - 26.10.2013 r...
 www.powiat.ostrowiecki.eu: Nowe i nowoczesne wyposażenie w ZS nr 3..