Dzisiaj jest .
 
» Archiwum 2007


 

Najsympatyczniejsza klasa 2007
Klasa III Zi (zarządzanie informacją) - matura 2007

Klasa III Zi z naszej szkoły otrzymała najwięcej głosów w plebiscycie "Echa Dnia" i tytuł Najsympatyczniejszej Klasy Maturalnej w powiecie ostrowieckim. Maturzyści twierdzą, że mieli pomysł na zwycięstwo...
Od początku trwania plebiscytu "Maturzyści" klasy maturalne z naszej szkoły znajdowały się jak nie na pierwszym miejscu, to w ścisłej czołówce najsympatyczniejszych klas - i w naszym powiecie, i w województwie. Podczas pierwszej edycji akcji nasi maturzyści znaleźli się na drugim miejscu w województwie świętokrzyskim. Przed rokiem tytuł najsympatyczniejszej klasy maturalnej w naszym powiecie zdobyła klasa IV Te/B (technik elektronik). Zespół Szkół nr 3 zatriumfował ponownie w tym roku.

Zwycięzcy plebiscytu Maturzyści 2007 Regionu Świętokrzyskiego (powiat ostrowiecki)

Kreatywni i nieco zwariowani

Wychowawczyni klasy III Zi Alicja Żuchowska i dyrektor szkoły Czesław Golis zgodnie twierdzą, że tej klasy właściwie nie sposób nie lubić. I na dowód przytaczają różne argumenty.
- Moja klasa jest ogromnie sympatyczna, wystarczy spojrzeć na uśmiechnięte twarze tegorocznych maturzystów. Wiedziałam trzy lata temu, w której klasie objąć wychowawstwo... No, ale przecież jaka wychowawczyni, taka klasa... - śmieje się Alicja Żuchowska. I dodaje: - To bardzo kreatywni młodzi ludzie, z ogromem ciekawych pomysłów. Jestem przekonana, że na wiele ich stać, a ten tytuł jest jednym z dowodów tego. Jest zaszczytem, ale i mobilizacją do wytężonej pracy przed maturą - zaznacza surowszym już głosem pani profesor.
Czesław Golis, dyrektor ostrowieckiego Zespołu Szkół numer 3, nie kryje radości z kolejnego tytułu, jaki przypadł w udziale uczniom jego placówki.
- Staramy się tworzyć taką atmosferę w szkole, by była przyjazna dla uczniów, by uczniowie czuli się w tej szkole dobrze. Myślę, że nasze starania przynoszą efekty. Widać to także po kolejnych czołowych miejscach w plebiscytach "Maturzyści" - zaznacza dyrektor Golis. - I muszę powiedzieć, że w naszej szkole są same sympatyczne klasy, ale klasa III Zi jest wyjątkowo sympatyczna i nie dziwię się, że akurat właśnie ta klasa wygrała - podkreśla Czesław Golis.

Z największym potencjałem

Dyrektor ZS3 przyznaje, że w szkole jest kilka klas maturalnych, ale ponieważ trzeba było wybrać tę z największym potencjałem, wybrał właśnie III Zi. I zagłosował.
- Jak mogłem nie zagłosować na taką klasę? - mówi bez wahania. - I okazało się, że dobrze obstawiłem - nie kryje swojej radości dyektor Golis. - Trzeba też powiedzieć, że właśnie ta klasa godnie reprezentowała nas na stażu zagranicznym w ubiegłym roku w Berlinie. Młodzież poszerzała wiedzę w zakresie informatyki, a przy tej okazji nabierała "światowego" obycia - mówi z uśmiechem Czesław Golis.
Na III Zi głosowali koledzy, rodziny i bliscy, zmobilizowano także... kilka ostrowieckich parafii.
- Jak to zrobiliśmy, niech pozostanie naszą słodką tajemnicą. Może przekażemy ją za rok naszym młodszym kolegom. Ale to naprawdę była ostra mobilizacja - wyjaśnia Jakub Nguyen, uczeń najsympatyczniejszej klasy maturalnej powiatu ostrowieckiego.

Mobilizacja w parafiach

- Do udziału w plebiscycie zaangażowaliśmy całe rodziny, kolegów, znajomych. I nie ma co ukrywać, były też organizowane zrzutki na karty, żeby wysyłać SMS-y - przyznaje Karol Majcherowicz.
- Ale jesteśmy przekonani, że wiele osób, które lubią dobrą zabawę, zachęciło do głosowanie zabawne zdjęcie naszej klasy. W przygotowania zaangażowaliśmy całą szkołę, panie woźne użyczyły nam fartuchów i akcesoriów - mioteł, szufelek, wiaderek, za co serdecznie im dziękujemy - opowiada Jakub Nguyen.
- Wystąpiliśmy w fartuchach. Wszystko po to, by było zabawnie i aby to zdjęcie było dla nas wyjątkową pamiątką, a innych potrafiło rozbawić - mówi o męskiej części klasy Damian Iwan.
- A ja wisiałem na... kiju od szczotki, ledwo wytrzymałem. Otrzymałem taką rolę, bo jestem najmniejszy wzrostem, może najbardziej zabawny, często występuję w roli "maskotki klasowej" - żartuje Michał Szwajcer.
- My przebrałyśmy się w jakies śmieszne ciuszki, zrobiłyśmy zabawne fryzury. Przygotowania do tego zdjęcia trochę trwały, ale opłaciło się - mowi z radością Paulina Płeszka.

Będą świętować razem

- Wszystkich nas ogromnie cieszy ten tytuł - mówią zgodnie uczniowie klasy III Zi, najsympatyczniejszej w powiecie ostrowieckim. - Chcemy podziękować wszystkim, którzy oddali na nas swój głos i którzy nas wspierali. Chcemy podziękować i pozdrowić naszego kolegę, którego już nie ma z nami w klasie. Dziękujemy także wychowawczyni za wszystkie wysłane na nas SMS-y, bo jej wsparcie bardzo wiele dla nas znaczy - wyjaśniają młodzi ludzie.
- Ten tytuł i zwycięstwo to nasz wspólny sukces. Dlatego chcemy świętować go razem, całą klasą. To będzie ukoronowanie naszego sukcesu - zapowiadają uczennice klasy III Zi.

Uczniowie klasy 3Zi

 1. Justyna Bęben
 2. Kamil Gawron
 3. Michał Gadek
 4. Damian Iwan
 5. Daniel Jabłoński
 6. Łukasz Kaniewski
 7. Konrad Kostępski
 8. Ewelina Kubik
 9. Karol Mierzejewski
 10. Dariusz Mendyk
 11. Karol Majcherkiewicz
 12. Jakub Nguyen
 13. Irmina Olender
 14. Łukasz Pastuszka
 15. Maksymilian Pawlik
 16. Przemysław Pietruszka
 17. Paulina Płeszka
 18. Milena Rakoczy
 19. Ilona Sala
 20. Daniel Sejmicki
 21. Michał Szwajcer
 22. Kamil Tomaszewski
 23. Sebastian Truchlewski
 24. Izabela Wąsik
 25. Sebastian Wierzbiński
 26. Katarzyna Wilk
 27. Karol Witek
 28. Łukasz Żurawski

Zobacz maturzystów 2007..

 
^ Do góry ^