» Archiwum 2009

Olimpijczycy 2009
ZS3 bezapelacyjnym liderem w grupie elektryczno-elektronicznej OWT.

Biorąc pod uwagę liczbę dotychczasowych finalistów i laureatów Olimpiady Wiedzy Technicznej nasza szkoła jest na 2 miejscu w kraju, ustępując jedynie renomowanemu VI LO im. J. Kochanowskiego w Radomiu. Ponieważ uczniowie tego liceum startują tylko w grupie mechaniczno-budowlanej, to można stwierdzić, że ZS Nr 3 w grupie elektryczno-elektronicznej jest bezapelacyjnym liderem rywalizacji. Jest to zasługa naszych olimpijczyków.. oraz nauczyciela przedmiotów elektronicznych p.Radosława Moskala, który w swoim dorobku ma 34 finalistów oraz 5 laureatów Olimpiady Wiedzy Technicznej i od 10 lat bierze udział wraz ze swoimi uczniami w każdym kolejny finale OWT. W tym roku, do grona olimpijczyków dołączyli dwaj uczniowie z klasy 4 o profilu technik elektronik - Michał Kucharczyk i Michał Leśkiewicz. Uzyskali tytuł finalisty OWT, który zapewnił im indeks na dowolny kierunek techniczny na wyższych uczelniach oraz zwolnienie z I części egzaminu zawodowego. Należy zaznaczyć, że są to jedyni uczniowie, którzy reprezentowali województwo świętokrzyskie w grupie elektryczno-elektronicznej na szczeblu centralnym.

Stypendyści starosty ostrowieckiego 2009

Ponadto nasi uczniowie, jak co roku, wystąpili w kilku olimpiadach technicznych:

W finale II Olimpiady Innowacji Technicznych (dawnej Turnieju Młodych Mistrzów Techniki) udział wzięło 7 uczniów z klasy 3 o profilu technik elektronik: Mateusz Rusak, Łukasz Sala, Wojciech Pożoga, Krzysztof Kosno, Dawid Sobulski, Hubert Kasprzyk i Wojciech Mazurek, którzy do oceny przedstawili 3 prace. W kategorii pomysł techniczny za pracę "Eko House System" Mateusz Rusak i Łukasz Sala otrzymali wyróżnienie. W kategorii pomoc dydaktyczna za pracę "Zestaw ćwiczeń laboratoryjnych na bazie serwonapędu J2C - S100 firmy MITSUBISHI" Wojciech Pożoga, Krzysztof Kosno, Dawid Sobulski również otrzymali wyróżnienie. Tym samym cała piątka uzyskała tytuł "Młody Innowator", co równoważne jest z tytułem laureata OIT, który zapewnił im indeks na dowolny kierunek techniczny na wyższych uczelniach oraz zwolnienie z I części egzaminu zawodowego. Opiekunem wszystkich uczniów był mgr inż. Radosław Moskal.

Stypendyści starosty ostrowieckiego 2009

W zawodach okręgowych XXXV Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości (dawniej Turniej Wiedzy o Wynalazczości) w Starachowicach drużyna Zespołu Szkół Nr 3 w składzie: Hubert Kasprzyk, Piotr Kochański i Dominik Barański zajęła 3 miejsce. Opiekunami uczniów byli mgr Elżbieta Mendyk i mgr inż. Mirosław Adamczyk.

Z kolei w zawodach ogólnopolskich XXXII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w Dębicy udział wzięli uczniowie klasy 3 technik elektronik: Wojciech Pożoga i Hubert Kasprzyk. Natomiast w zawodach okręgowych XI Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej "Euroelektra" w Lublinie udział wzięło 10 uczniów z klas 3 i 4 o profilu technik elektronik: Michał Kucharczyk, Michał Leśkiewicz, Michał Chamera, Radosław Chuchała, Łukasz Rogala z kl.4Te oraz Mateusz Rusak, Wojciech Pożoga, Hubert Kasprzyk, Marcin Kucharczyk i Wojciech Mazurek z kl.3Te. Opiekunem uczniów w obu olimpiadach był mgr inż. Radosław Moskal.