Dzisiaj jest .
 
» Olimpiada Logistyczna


 


Olimpiada Logistyczna


 • 2015/2016

 • - 4 marca odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. O najwyższe laury walczyli najlepsi młodzi logistycy z całej Polski. W Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu odbył się finał ogólnopolskiego turnieju dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, których pasją jest logistyka. W ostatnim, decydującym etapie VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej udział wzięło 58 uczniów z 41 szkół średnich, wyłonionych w dwuetapowych eliminacjach spośród ponad siedmiu tysięcy startujących w konkursie. Zespół Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim reprezentowali: Damian Kwiatkowski i Mikołaj Kotwicki z klasy III Tl.
   Więcej informacji..

  - Liga Młodych Logistyków, to konkurs wiedzy o logistyce dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach i Naukowe Koło Logistyki DIALOG. Trzecia edycja konkursu to wydarzenie, które jest nową marką wśród nielicznych podobnych inicjatyw. Tegoroczna edycja konkursu jest pierwszą edycją ogólnopolską. "Logistyka jest ważną składową współczesnej działalności gospodarczej, a także zasłużoną dyscypliną naukową. Pragniemy utwierdzać młodzież w przekonaniu, że warto kontynuować kształcenie w tym kierunku." - komentują organizatorzy, których koło naukowe obchodzi w tym roku 17-lecie.
   Więcej informacji..

  - 1 grudnia odbył się okręgowy etap Olimpiady Logistycznej. Swoją wiedzę sprawdziło 588 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Wśród nich aż 13 uczniów z Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim: Diana Grzegorczyk, Magdalena Kania, Adrian Kolasa, Mateusz Kordos, Mikołaj Kotwicki, Martyna Kowalczyk, Weronika Krupka, Damian Kwiatkowski, Jacek Nochelski, Marcin Nowak, Mateusz Spała i Bartłomiej Zakrzewski z klasy 3 Tl oraz Agata Wojtyła z klasy 4 Tlo.
   Więcej informacji..

  - Do II etapu VIII OOL zakwalifikowali się uczniowie:
  # z klasy III Tl - dwanaście osób: Damian Kwiatkowski (29 p - najwyższy wynik w szkole), Nowak Marcin (28p), Kowalczyk Martyna (27p), Kordos Mateusz, Kotwicki Mikołaj (po 26p), Zakrzewski Bartłomiej (24p), Kolasa Adrian, Grzegorczyk Diana, Nochelski Jacek (po 23p), Kania Magdalena, Krupka Weronika i Spała Mateusz (po 22p)
  # z klasy IV Tlo - Wojtyła Agata (26p).
   Więcej informacji..


 • 2014/2015

 • - ZS 3 w Ostrowcu Św. poprawił swoją pozycję w ogólnopolskim rankingu szkół logistycznych. W roku 2015 Karol Gała "wypracował" wzrost o dwie pozycje. 7 miejsce w kraju to wspaniały dorobek kolejnych finalistów. Wśród nich dwukrotne finalistki, obecne maturzystki: Kasia Strzyż i Paulina Grelewska. Karol Gała zajął 21. miejsce w finale ogólnopolskiego konkursu, organizowanego przez Wyższą Szkołę Logistyki. Karol, jak i pozostałe grono 70 finalistów przeszedł niełatwe eliminacje - etap okręgowy i szkolny, do którego przystąpiło niemal 7,5 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, pasjonujących się logistyką. Opiekunem Olimpiady Logistycznej jest p. Alicja Żuchowska.

   Pobierz ranking szkół logistycznych 2015..

  - "Finał VII OOL" - 6 marca w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 71 najzdolniejszych młodych logistyków z 50 szkół w całej Polsce mierzyło się z trzema zadaniami problemowymi z zakresu gospodarki zapasami. Wśród nich maturzysta z Naszej Szkoły - Karol Gała, który w ostatecznej rozgrywce uplasował się na 21 miejscu.
   Więcej informacji..


  - "Wyniki etapu II" - aż 71 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zakwalifikowało się do finału ogólnopolskiego turnieju wiedzy logistycznej. Ostatni etap, w którym młodzi logistycy powalczą o cenne nagrody, odbędzie się 6 marca w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Grudniowe okręgowe eliminacje wyłoniły skład finału VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 71 spośród ponad pół tysiąca uczestników spotka się ponownie, w Poznaniu podczas najtrudniejszego, trzeciego etapu turnieju. Jest wśród nich maturzysta z Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim - Karol Gała. Karol uzyskał w etapie okręgowym 28 pkt. Próg kwalifikujący do etapu centralnego to 22 pkt. Pozostali uczestnicy eliminacji z Naszej Szkoły "otarli" się o finał, uzyskując odpowiednio: Paulina Grelewska, Anna Witkoś, Wojciech Słomka - 20 pkt zaś Katarzyna Strzyż i Klaudia Sadło - 18 pkt. W finale do rozwiązania przygotowano kilka pytań problemowych, wymagających nie tylko podręcznikowej wiedzy logistycznej, ale także umiejętności jej zastosowania w konkretnych sytuacjach, z którymi mierzą się zawodowi logistycy. Hasłem siódmej edycji jest gospodarka zapasami - tej dziedziny logistyki dotyczy zatem większość pytań i zadań, z którymi mierzą się olimpijczycy.
   Więcej informacji..

  - "Etap II" - 5 grudnia 2014 r. w jedenastu miastach odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Ponad pół tysiąca uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski walczyło o udział w finale prestiżowego konkursu wiedzy logistycznej, organizowanego przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Już po raz trzeci ZS nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim był gospodarzem II etapu Olimpiady. To wyróżnienie spośród wielu szkół logistycznych w kraju i regionie wiąże się z dotychczasowymi sukcesami naszych olimpijczyków.
   Więcej informacji..


  - "Etap I" - jak co roku do pierwszego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej licznie przystąpili uczniowie naszej szkoły. 10 października 2014 r. 43 uczniów z klas logistycznych: drugiej, trzecich i czwartych punktualnie o godzinie 11.00 rozpoczęło zmagania na auli szkolnej pod okiem komisji, której przewodniczył dyrektor ZS nr 3 - p. Czesław Golis. Nadzór nad właściwym przebiegiem Olimpiady sprawowali: p. Alicja Żuchowska, p. Ewa Kaleta i p. Mirosław Adamczyk. Szkolnym opiekunem Olimpiady Logistycznej jest p. Alicja Żuchowska.
   Więcej informacji.. • 2013/2014

 • - "Finał VI OL" - 7 marca w auli Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu odbył się finał VI Ogólnopolskie Olimpiady Logistycznej. 51 najlepszych uczniów techników logistycznych i spedycyjnych walczyło o indeks Wyższej Szkoły Logistyki, staże i praktyki w renomowanych firmach oraz wiele cennych nagród rzeczowych. Wśród uczestników, jak zwykle licznie reprezentowany, Zespół Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Finaliści z naszej szkoły to: Paulina Grelewska (kl. III Tl), Katarzyna Strzyż (kl. III Tl) i Jakub Roślicki (kl. IV Tl). Opiekunem Olimpiady Logistycznej jest p. Alicja Żuchowska.
   Więcej zdjęć..  - "Etap okręgowy w ZS3" - 5 grudnia 2013 roku, punktualnie o godzinie 11:00 rozpoczął się okręgowy etap VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Zmagania drugiego etapu odbywały się jednocześnie w jedenastu ośrodkach w całym kraju. Po raz drugi gospodarzem etapu okręgowego olimpiady dla Polski południowo - wschodniej był Zespół Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Szkoła została ponownie wyróżniona przez Organizatora Olimpiady za profesjonalizm w przeprowadzeniu imprezy oraz wysokie osiągnięcia uczniów w olimpiadzie.
   Czytaj dalej..  - "Etap I" - 11 października 2013 roku rozpoczęła się VI Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna. Do pierwszego, szkolnego etapu przystąpiło około 7900 uczniów z całej Polski, w tym 51 osób z Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uczestnicy naszej szkoły to logistycy z klas drugich, trzecich i czwartej. Opiekunem olimpiady z ramienia szkoły jest pani Alicja Żuchowska.
   Czytaj dalej..
 • 2012/2013

 • - "Finał V OL" - Paulina Grelewska, Katarzyna Strzyż, Paulina Tracz, Patrycja Zapalska, Tomasz Bucior, Paweł Burcy, Łukasz Gajek i Rafał Połetek z naszej szkoły znaleźli się w finale V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 19 kwietnia 2013 r. w Wyższej Szkole Logistyki odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród, podczas której laureaci otrzymali nagrody i niezliczone wyrazy uznania. Na drodze do tego sukcesu pokonali ponad 7000 uczniów z całej Polski!
   Czytaj dalej..  - "Etap okręgowy w ZS3" - 7 grudnia 2012r., punktualnie o godzinie 11:00 rozpoczął się okręgowy etap olimpijskich zmagań. Poprzeczka podniesiona wysoko - 25 pytań i zadań, test wielokrotnego wyboru i tylko 75 minut, ale i zawodnicy świetnie przygotowani, najlepsi z ponad siedmiu tysięcy uczestników I etapu. Ich logistyczna wiedza może stać się przepustką na studia, najpierw jednak muszą pokonać silną konkurencję. Temat tegorocznej olimpiady to "Gospodarka magazynowa".
   Czytaj dalej..  - "Etap I" - 19 października 2012r. na starcie zameldowało się blisko 8200 uczniów z całej Polski. To rekordowy, 50-procentowy wzrost zainteresowania jedynym tej rangi turniejem dla przyszłych logistyków. Organizatorem olimpiady była Wyższa Szkoła Logistyki. Punktualnie o godzinie 9.00 w 267 szkołach ponadgimnazjalnych otwarto zalakowane koperty z zestawami 40 pytań. Od chwili otrzymania testu, każdy olimpijczyk miał 60 minut na sprawdzenie swojej logistycznej wiedzy, to tylko 90 sekund na wybór tej jednej, poprawnej odpowiedzi.
   Czytaj dalej.. • 2011/2012

 • - "Finał IV Olimpiady Logistycznej" - Krzysztof Mariański z klasy trzeciej logistycznej - reprezentował szkołę i województwo świętokrzyskie w centralnym etapie Olimpiady Logistycznej. Olimpiada odbyła się w dniu 16 marca 2012r. w siedzibie organizatora - Wyższej Szkole Logistycznej w Poznaniu. Przygotowaniem do Olimpiady zajmowała się pani Alicja Żuchowska.
   Czytaj dalej..


  - "IV Olimpiada Logistyczna" - 9 grudnia 2011 roku odbył się okręgowy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Punktualnie o godzinie 11.00 w 10 okręgach Polski, młodzi logistycy rozpoczęli walkę o udział w finale olimpiady. Organizator przedsięwzięcia - Wyższa Szkoła Logistyki - ogłosi listę zwycięzców II etapu do 20 grudnia. Patronat Honorowy nad konkursem objęło m.in. Ministerstwo Infrastruktury.
   Czytaj dalej..
  Sukces uczniów z Ostrowca Świętokrzyskiego..

 • 2010/2011

 • - "III Olimpiada Logistyczna" - Justyna Nowak i Dawid Wójcik z klasy technik logistyk zakwalifikowali się do etapu okręgowego III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Tym samym znaleźli się w gronie 620 uczniów ze 100 szkół z całej Polski. O wejście do finału uczestnicy olimpiady powalczą już 10 grudnia. Na finalistów czeka zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego, a na laureatów - indeksy Wyższej Szkoły Logistyki i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zespół Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim w I etapie olimpiady reprezentowało 52 uczniów. Średnia liczba punktów uzyskana przez naszych uczniów wyniosła 17,8, co pozwoliło uplasować się naszej szkole na 2 pozycji w województwie świętokrzyskim. Uczniów przygotowała do olimpiady p. Alicja Żuchowska.
   Czytaj dalej..


 • 2009/2010

 • - "II Olimpiada Logistyczna" - 10 grudnia 2009 roku odbył się Etap Okręgowy II ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Punktualnie o godzinie 11.00, ponad 500 uczniów z 99 szkół z całej Polski rozpoczęło rozwiązywanie konkursowego testu. Wśród uczestników znalazło się siedmioro uczniów z Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu, którzy wcześniej przeszli z powodzeniem eliminacje szkolne: Karolina Iżak, Piotr Przydatek, Maciej Tomasik i Dawid Wójcik z klasy trzeciej i Daniel Ćwik, Damian Denkowski i Paweł Łasisz z klasy czwartej o specjalności logistyk. Olimpiada odbyła się w jedenastu okręgach. Województwo świętokrzyskie reprezentowało 16 uczniów, którzy pisali olimpiadę w Zespole Szkół Ekonomicznych w Sandomierzu. Organizacją eliminacji szkolnych i przygotowaniem uczniów do olimpiady zajmowała się p. Alicja Żuchowska.   
  ^ Do góry ^