» Osiągnięcia sportowe uczniów ZS3

Osiągnięcia sportowe 2006-2010

« Osiągnięcia 2000-2006      Osiągnięcia 2010-2015 »

2009/2010
  • w dniu 22 kwietnia 2010r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Starachowicach odbyły się zawody cyklu "Sprawni jak Żołnierze" na szczeblu powiatowym. Naszą szkołę reprezentowała męska drużyna w składzie (od lewej): Patryk Wójcik - III Tt, Jakub Reczko - III Tib, Jakub Brzeziński - III Tia.
     Więcej zdjęć..
    Sprawni jak żołnierze

• 15.X.2009r. - drużyna ZS3 zdobyła VI miejsce w Świętokrzyskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10x1500m Chłopców w Końskich.
  • Mistrzostwa Powiatu Ostrowieckiego Ostrowieckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych - II miejsce naszej drużyny w składzie: Tomasz Barański, Arkadiusz Kasicki, Mateusz Mróz, Mateusz Zawadzki, Szymon Cygan, Tomasz Loranty, Wojciech Mazurek, Michał Czupryn, Damian Narożniki, Mirosław Staniek, Michał Rybak, Dawid Czaja, Paweł Batóg. Opiekunowie: p. Igor Paluch i p. Grzegorz Sołtykiewicz.
  • Turniej Piłki Koszykowej Chłopców Klas I - nasz zespół zajął III miejsce. Opiekun: p. Grzegorz Sołtykiewicz.
  • III miejsce naszych koszykarzy w Turnieju Piłki Koszykowej Chłopców o Mistrzostwo Powiatu Ostrowieckiego. Opiekun: p. Grzegorz Sołtykiewicz.
  • Mistrzostwa Powiatu Ostrowieckiego w Piłce Ręcznej - IV miejsce. Opiekun: p. Grzegorz Sołtykiewicz.
  • Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców - VI miejsce naszej drużyny w składzie: Piotr Poński, Arkadiusz Kasicki, Michał Czupryn, Mirosław Staniek, Wojciech Mazurek, Mateusz Zawadzki, Mateusz Lisiński, Tomasz Barański, Damian Narożnicki, Tomasz Loranty, Robert Zdonek, Szymon Cygan. Opiekun: p. Igor Paluch.
  • Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych Chłopców - II miejsce naszych sportowców w składzie: Mirosław Staniek, Piotr Poński, Mateusz Zawadzki, Damian Narożniki, Robert Zdanek, Michał Czupryn. Opiekun: p. Igor Paluch.
  • I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych Chłopców zajął Mirosław Staniek. Opiekun: p. Igor Paluch.
  • w dniach od 22.10.2009r. do 23.04.2010r. trwała Liga Powiatowa Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Chłopców. Nasz zespół zajął II miejsce: Domagała Karol, Gołębski Michał, Góra Krzysztof, Grzesik Michał, Karbowniczek Mateusz, Klepacz Mateusz, Lewandowski Kamil, Opałka Jakub, Paluch Damian, Sałapa Łukasz, Wójcik Jakub, Zbroś Krystian, Kasprzyk Adrian. Opiekun: p. Piotr Paluch.
  • I miejsce w Półfinałach Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Chłopców - opiekun: p. Piotr Paluch.
  • Finały Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Chłopców - V miejsce. Opiekun: p. Piotr Paluch.
 2008/2009
  • V.2009r. - Szkolny Turniej Piłki Ręcznej z okazji 80-lecia KSZO wygrała drużyna naszej szkoły w składzie: Piotr Sarna, Karol Kienig, Mateusz Molenda, Konrad Pilecki, Bartłomiej Chyba, Łukasz Suliga, Mirosław Staniek, Paweł Heda, Radosław Chuchała, Damian Konderak, Patryk Czyż, Jakub Brzeziński, Karol Cichoń, Michał Mazur i Maciej Cukierski. Aby uatrakcyjnić i podnieść sportowy poziom turnieju w poszczególnych zespołach występowali piłkarze ręczni KSZO. W naszej drużynie zagrał Maciej Cukierski. Uczniów przygotował do turnieju p. Grzegorz Sołtykiewicz.
  • 17.III.2009r. - w Starachowicach odbyły się zawody "Sprawni Jak Żołnierze" (szczebel powiatowy). Naszą szkołę reprezentowali: Patryk Wójcik z kl. 2 Tt, Jakub Reczko z kl. 2 Tib oraz Jakub Brzeziński z kl. 2 Tia. Zawody obyły się w 4 konkurencjach:
    1. Rzut granatem RG-42 do celu
    2. Tor przeszkód
    3. Strzelanie z karabinka sportowego kbks 4,5 mm do tarczy z 50m
    4. Sprawdzian z udzielania I pomocy.
    Debiutancki występ chłopców zakończył się zdobyciem 4 miejsca. Do zawodów uczniów przygotowywał mgr inż. Witold Staszewski.
  • III.2009r. - drużyna ZS3 zajęła I miejsce w Turnieju Koszykówki Chłopców o Mistrzostwo Powiatu Ostrowieckiego. Opiekunem był p. Grzegorz Sołtykiewicz.
  • X.2008r. - drużyna ZS3, pod opieką p. Kazimierza Jarosa, zajęła II miejsce w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w biegach przełajowych chłopców.

Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w biegach przełajowych chłopców 2008

• X.2008r. - drużyna ZS3, pod opieką p. Piotra Palucha, zajęła II miejsce w V Pucharze Powiatu Ostrowieckiego w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.
  • Turniej Koszykówki Dziewcząt o Mistrzostwo Powiatu Ostrowieckiego - IV miejsce zajęła drużyna w składzie: Mazurek Róża, Iżak Karolina, Szewczyk Paulina, Kożuchowska Daria, Kożuchowska Maja, Zagozdon Monika, Telecka Paulina, Masternak Barbara, Walesic Marlena, Ziemniak Róża. Opiekun: p. Igor Paluch.
  • Półfinały Wojewódzkie w Piłce Siatkowej Chłopców - I miejsce zajął zespół naszej szkoły: Chuchała Radosław, Domagała Karol, Góra Krzysztof, Grzesik Michał, Heda Paweł, Karbowniczek Mateusz, Klepacz Mateusz, Leśkiewicz Michał, Opałka Jakub, Paluch Damian, Sałapa Łukasz. Opiekun: p. Piotr Paluch.
  • Powiatowe zawody w tenisie stołowym chłopców - III miejsce zajęli Matula Mariusz i Zieliński Paweł. Opiekunem uczniów był p. Piotr Paluch.
  • Sztafetowe Biegi Przełajowe o Mistrzostwo Powiatu Ostrowieckiego - III miejsce dziewcząt i I miejsce chłopców (skład drużyny: Starba Łukasz, Staniek Mirosław, Poński Piotr, Maj Marcin, Czupryn Michał, Kasicki Arkadiusz, Zaborski Karol, Skrzypczyk Jakub, Zawadzki Piotr, Grzegorski Damian, Czaja Dawid). Opiekun: p. Kazimierz Jaros.
  • I miejsce naszej szkoły w Sztafetowych Biegach Przełajowych o Mistrzostwo Województwa Świętokrzyskiego - opiekun: p. Kazimierz Jaros.
  • Drużynowe Biegi Przełajowe o Mistrzostwo Województwa Świętokrzyskiego - I miejsce. Opiekun: p. Kazimierz Jaros.
  • Indywidualne Biegi Przełajowe o Mistrzostwo Województwa Świętokrzyskiego: Łukasz Starba - III miejsce, Mirosław Staniek - I miejsce. Opiekun: p. Kazimierz Jaros.
 2007/2008
  • 11.04.2008r. - nasi uczniowie zajęli II miejsce (drużyna chłopców) i III miejsce (drużyna dziewcząt) w Rejonowych Zawodach Sportowo-Obronnych "Sprawni jak żołnierze 2008" w Starachowicach. Składy zwycięskich drużyn: chłopcy - Hubert Kasprzyk 2TE, Marcin Kozłowski 2TE i Grzegorz Mucha 2TE oraz dziewczęta - Róża Mazurek 1TL, Paulina Szewczyk 1TL i Magdalena Wojsa 1KS. Do zawodów uczniów przygotowali: p. Czesław Golis, p. Igor Paluch i p. Witold Staszewski.
  • W dn. 21-22 lutego 2008r. w Mistrzostwach Powiatu Ostrowieckiego szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym chłopców II miejsce zajęli Michał Krawętkowski i Paweł Zieliński, a miejsce VI - Konrad Antoniewski i Mariusz Machula. Uczniów do turnieju przygotował p. Piotr Paluch.

Turniej tenisa stołowego 2008

• I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Ostrowieckiego w sztafetowych biegach przełajowych zajęła drużyna w składzie: Mirosław Staniek, Łukasz Starba, Karol Zaborski, Marcin Maj, Grzegorz Deroń, Paweł Poński, Damian Grzegorski, Piotr Kasicki, Radosław Chuchała i Michał Czupryn. Opiekunem uczniów był mgr Kazimierz Jaros. W tych samych zawodach drużyna naszych dziewcząt zajęła miejsce IV. Ponadto nasza szkoła została wyróżniona za aktywny udział w organizacji imprez sportowych w roku szkolnym 2006/2007. Nagrodą były puchary, dyplomy oraz nagrody pieniężne na zakup sprzętu sportowego. Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Ostrowcu.