» Archiwum 2012

OLIMPIADY WIEDZY TECHNICZNEJ

20 - 22 kwietnia 2012r. - aula ZS3

Gen. broni LECH MAJEWSKI - absolwent THM

W dniach 20-22 kwietnia 2012r. aula naszej szkoły była miejscem finału XXXVIII OLIMPIADY WIEDZY TECHNICZNEJ. W zawodach uczestniczyło 62 uczniów, w tym dwóch z naszej szkoły. Byli to Grzesiek Żebrowski i Piotrek Sala. Ich opiekunem był p. Radosław Moskal (finalista X OWT w 1984r., absolwent THM).

Nasi finaliści: GRZESIEK ŻEBROWSKI i PIOTREK SALA (opiekun p. R.Moskal)
Nasi finaliści: GRZESIEK ŻEBROWSKI i PIOTREK SALA

Zaproszonych gości oraz uczetników powitał dyrektor szkoły

Pasjonaci techniki rywalizowali, tradycyjnie już, w dwóch grupach: elektryczno-elektronicznej (27 osób) oraz budowlano-mechanicznej (35 osób). Organizatorem corocznych zawodów OWT jest Naczelna Organizacja Techniczna.

Zaproszeni goście: L.MAJEWSKI, J.GÓRCZYŃSKI, P.TWORZEWSKI, Z.KAŁAMAGA
Zaproszeni goście

Organizacja finału XXXVIII OWT w naszej szkole była możliwa dzięki zaproszeniu Starosty Ostrowieckiego dr Zdzisława Kałamagi. Komitetowi organizacyjnemu zawodów przewodniczył dyrektor szkoły p. Czesław Golis. Zawody zorganizowano dla uczczenia obchodów 90-lecia Zespołu Szkół nr 3, dawnego Technikum Hutniczo-Mechanicznego.

Starosta Ostrowiecki dr ZDZISŁAW KAŁAMAGA - absolwent THM

Uroczystość otwarcia finału zaszczycili swą obecnością m.in. Dowódca Sił Powietrznych RP gen. broni Lech Majewski, Prorektor Uniwersytetu Jagielońskiego prof. Piotr Tworzewski, Świętokrzyski Kurator Oświaty p. Małgorzata Muzoł, posłowie na Sejm RP p. Jarosław Górczyński i p. Jarosław Rusiecki, Prezes Rady Regionalnej NOT w Kielcach p. Alfred Zgoda, Dziekan Politechniki Świętokrzyskiej prof. Zdzisława Owsiak i inni.

Prof. PIOTR TWORZEWSKI - prorektor UJ, absolwent THM

Organizatorów olimpiady reprezentowali Przewodniczący Komitetu Głównego OWT prof. Wojciech Radomski oraz wiceprzewodniczący OWT prof. Stanisław Wincenciak.

Prof. WOJCIECH RADOMSKI - przewodniczący KG OWT

Zaproszeni goście oraz organizatorzy olimpiady

Radosław Moskal (finalista X OWT) i Janusz Sitarski (finalista I OWT)
Radosław Moskal i Janusz Sitarski - finalista I OWT