Dzisiaj jest .
 
» Archiwum 2015


 
 

Rajd klasy 1 Tib
Specjalnie dla nas przestało padać!


28 maja 2015 r. odbyliśmy rajd pieszy na trasie: Skarbka - Ulów - Bałtów. Wyruszyliśmy razem z opiekunami: wychowawczynią Edytą Świątek, p. Ewą Barańską, rolę przewodnika pełnił wicedyrektor Piotr Leśniewski.Wymarsz ze Skarbki, po obejrzeniu - nieczynnego już - pieca do wypalania wapna, nastąpił o godz. 8.40. Szybko dotarliśmy do pierwszego wąwozu, z którego wyszliśmy na otwartą przestrzeń pól. Wkrótce pokonywaliśmy także leśne ostępy. Krajobraz był bardzo urozmaicony. Nie rozstawaliśmy się z rozmokłymi ścieżkami i mazią błotną.

Jednak przyroda w pełnej wiosennej krasie rekompensowała nam trudy wędrówki. Kiedy zatrzymywaliśmy się na krótkich postojach, wicedyrektor opowiadał historie związane z okolicami Bałtowa. Szczególnie ciekawa była legenda o pochodzeniu nazwy Jaru Tatarskiego.

Tempo marszu wyraźnie zwiększyło się w pobliżu Krainy Koni w Bałtowie, gdzie czekały na nas: ognisko, kiełbaski, herbata i zasłużony odpoczynek.Uczniowie klasy I Tib to prawdziwi rajdowicze, którym nie straszny "wiszący nad głowami" deszcz.

 
^ Do góry ^