Dzisiaj jest .
 
» Archiwum 2013


 

Warsztaty edukacyjne dla maturzystów
Warszawa - 16 października 2013 r.


16 października maturzyści z klas 4 Tib i 4 Tm wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Celem głównym wyjazdu był udział w warsztatach edukacyjnych dla młodzieży ponadgimnazjalnej organizowanych przez Muzeum Historii Żydów Polskich. Maturzyści uczestniczyli w 90-minutowych zajęciach z cyklu "Zagłada-Holokaust-Shoah", których tematyka dotyczyła przyczyn, przebiegu i skutków zagłady polskich Żydów podczas II wojny światowej. Podczas zajęć warsztatowych uczniowie byli czynnie zaangażowani w realizację zadań dotyczących analizy i oceny postaw ludzkich, takich jak: pomoc, wrogość i obojętność wobec ofiar holokaustu. Prowadząca zajęcia w jednej z grup pani Jagna Kofta bardzo wysoko oceniła zaangażowanie i pracę naszych uczniów.

Maturzyści z zainteresowaniem przyglądali się niespotykanej architekturze Muzeum Historii Żydów Polskich, nazwanego "najpiękniejszym budynkiem użyteczności publicznej w Warszawie". Muzeum ma 12,8 tys. m2 powierzchni użytkowej, a zostało oddane do użytku niedawno, bo w styczniu 2013 roku.

Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie siedziby Telewizji Polskiej. Zwiedzanie rozpoczęło się w bloku F. Uczniowie mogli zasiąść wygodnie na kanapach w popularnych studiach nagrań programów, takich jak: "Pytanie na śniadanie", "Świat się kręci".

Pani przewodnik w barwny i interesujący sposób opowiadała o kulisach telewizji, zdradzając sekrety pracy dziennikarzy, operatorów, inspicjentów i całej rzeszy ludzi odpowiadających za efekt końcowy tego, co widzimy na ekranach swoich telewizorów. Zachęcała też do podjęcia próby zrobienia kariery w telewizji, np. w ekipach technicznych z racji profilu naszej szkoły. Uczestników wycieczki ucieszył fakt, że mogli osobiście zobaczyć, jak wygląda produkcja telewizyjna. Dotychczas z jej efektami zapoznawali się przecież oglądając wyłącznie określone programy.

Trafiliśmy na plan realizacji bajki dla dzieci "Domisie". Było barwnie, zabawnie i z przyjemnością przyglądaliśmy się mozolnej pracy aktorów, reżysera, operatorów, dekoratorów, charakteryzatorek i garderobianych.

Największą przyjemność sprawiło uczestnikom wycieczki to, że udało się podejrzeć sposób nagrywania popularnego programu "Jaka to melodia?". Feria kolorów i świateł, dobra muzyka, efekty specjalne, piękne tancerki, piosenkarze - to zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie. Męska część wycieczki nie chciała wyjść ze studia.

Pomysłodawczynią i organizatorką wyjazdu była pani Renata Kowalska, a opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie: pani Mariola Leśniewska i pani Małgorzata Wawrzkiewicz. Serdecznie polecamy.


 
^ Do góry ^