» Program e-Twinning 2006

Program e-Twinning
ZS3 przystąpił do programu eTwinning w 2006r.

e-Twinning e-Twinning

# Europejska Odznaka Jakości eTwinning - III.2009r.

Zespół Szkół nr 3 otrzymał Europejską Odznakę Jakości eTwinning za pracę w projekcie "eTwinning Novelists".. Informacja o wyróżnieniu projektu naszych uczniów i nauczycieli została umieszczona na Europejskim Portalu www.etwinning.net

# Zespół eTwinning u Starosty - X.2008r.

W dn. 31.10.2008r. delegacja młodzieży uczestniczącej w projekcie e-Twinning wraz z Dyrektorem i opiekunami mgr Julitą Pastuszko i mgr inż. Dariuszem Granatem udali się do Starosty Powiatu Ostrowieckiego, aby zapoznać go z tematyką projektu "e-Twinning Novelists" oraz złożyć podziękowania za wsparcie. Delegacja młodzieży przekazała na ręce Pana Starosty powieść "Lost in Time" - efekt projektu.

# Odznaka Jakości eTwinning dla ZS3 - 2008r.

W 2008r. ZS3 otrzymał Odznakę Jakości eTwinning za udział w projekcie. Więcej..

# Informacje o programie:

Celem akcji eTwinning jest łączenie i współpraca bliźniaczych szkół podstawowych i średnich w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli.

Promowane są działania, które ułatwiają łączenie i wspierają współpracę szkół bliźniaczych, zwłaszcza w ramach projektów wielojęzycznych i wielokulturowych, ułatwiające nauczycielom wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w celu wprowadzenia takich innowacyjnych metod współpracy, jak nauczanie w klasach wirtualnych, wspólne opracowywanie programów doskonalenia zawodowego nauczycieli, podejścia wielodyscyplinarne, czy korzystanie ze wspólnych narzędzi i pomocy dydaktycznych.

Nasza szkoła realizuje projekt pt. "eTwinning Novelists" wspólnie z 2-nd Technical Secondary School of N. Smyrni, Ateny, Grecja. Koordynatorami projektu są: Julita Pastuszko i Dariusz Granat - ze strony polskiej, Vassiliki Niarrou - ze strony greckiej.

# Nasi partnerzy z Grecji:

Nasi partnerzy z Grecji

# Cel projektu:

Cel projektu: uczniowie piszą pod kierunkiem nauczycieli powieść osadzoną we współczesnych realiach. Powieść ma pokazywać podobieństwa i różnice między naszymi narodami i kulturami, tworzona jest przez młodzież i dla młodzieży, celem jest poznanie sposobów życia w partnerskich krajach, integracja młodych ludzi. Młodzież kontaktuje się z partnerami z Grecji przez Internet wykorzystując pocztę elektroniczną, komunikatory Skype lub Gadu-Gadu, możliwe są videokonferencje. W powieści mogą być używane multimedia np. filmy, prezentacje, zdjęcia, podkład dźwiękowy, rysunki itp. Powieść zostanie wydana w postaci papierowej po polsku, grecku, angielsku, zostanie przedstawiona w postaci elektronicznej na dysku CD oraz w postaci strony internetowej.

# Skład naszej drużyny - V.2008r.

Łukasz Bimek (2Tic), Krzysztof Moskalik (2Zk), Daniel Grad (2Tic), Aleksandra Listek (2Zk) Bartek Nowak (2Tic), Tomasz Krawczyk (2Zk), Agnieszka Ogłaza (2Zk), Przemysław Cioch (2Tic), Ilona Łyżwa (2Zk), Mikołaj Karebski (2Tic), Krzysztof Gemser (2Tic), Piotr Grabowski (2Tic), Sebastian Szumachowski (2Tic).

W naszej drużynie powołano następujące zespoły uczniowskie:

# Zespół badawczy (wyszukuje cytaty, wykonuje filmy, zdjęcia, prezentacje itp.)
# Zespół kreatorów (tworzenie fabuły, wymyślanie treści powieści)
# Zespół redakcyjny (tłumaczy tekst, opracowuje ostateczny kształt powieści)
# Zespół informatyczny (tworzy i opiekuje się stroną WWW, relacjonuje postępy w pracach nad projektem na stronie szkolnej i współpracuje z innymi zespołami przy innych pracach informatycznych):
- Tomasz Krawczyk
- Krzysztof "Mariush" Moskalik - opieka nad serwisem www projektu
- Bartosz Nowak - szata graficzna strony www
- Sebastian "Araadan" Szumachowski - opieka nad serwisem www projektu

# Pierwotny skład naszej drużyny - 2006r.

Zespół badawczy
ZESPÓŁ BADAWCZY