» Archiwum 2010

Mistrz karate i kickboxingu - 2010
Przemysław Sułkowski - klasa technik informatyk

2010 | 2011 | 2012 | 2013

Uczeń klasy 2 Tia Przemysław Sułkowski ma na swoim koncie ogromne osiągnięcia sportowe, łącznie z tytułem dwukrotnego mistrza świata. Mimo swoich 17 lat osiągnął już wiele sukcesów w kickboxingu i karate. Jest zawodnikiem Ostrowieckiego Klubu Sportów Walki "DRAGON". Zawodnicy odbywają zajęcia w naszej szkole od poniedziałku do piątku od godz. 18.00 (zapisy - tel. kom. 882/675-287, e-mail: ostrowiectkd@gmail.com).
Przemek w ciągu swojej przygody ze sportami walki tylko raz nie został dopuszczony do finału w formie light contact podczas Mistrzostw Warmii. Na tych właśnie zawodach zdobył jednak złoto w formule semi contact i srebro w light contact.
- Przemek ma doskonale warunki fizyczne. Przy wzroście 188 cm waży jedynie 63 kg. Tym samym ma przewagę nad innymi zawodnikami, jeśli chodzi o zasięg rąk i nóg - mówi prezes Ostrowieckiego Klubu Sportów Walki, p. Krzysztof Waga.
- Bardzo szybko się uczy. Ma ogromną ambicję i serce do walki. Najważniejsze jest jednak to, że bardzo ciężko pracuje na treningach. Trenuje 5 razy w tygodniu w sekcji, a w sobotę i niedzielę poprawia wytrzymałość i siłę w treningu indywidualnym.

Jak podkreśla K. Waga, Przemek trenuje niecałe 3 lata, ale robi to bardzo intensywnie. Na treningu jest bardzo skupiony, doskonale słucha poleceń i wskazówek trenera. Ćwiczy do ostatniej kropli potu. Ciekawostką jest, że Przemek nie chciał jechać na wczasy podczas wakacji, gdyż nie chciał opuszczać treningów. Kickboxing jest dla Przemka jego życiową pasją, której poświęca każdą wolną chwilę. Jeżeli nie trenuje, to ogląda walki na internecie lub czyta o tym, co dzieje się nowego w swej ukochanej dyscyplinie sportowej.
- Największe osiągnięcie Przemka tyczą się Mistrzostw Świata Wszechstylowego Karate Organizacji WIASKA, gdzie został podwójnym Mistrzem Świata w kategorii semi contact i light contact - mówi K. Waga.
- Pikanterii dodaje fakt, iż startował w kategorii senior mimo, iż w innych federacjach w wieku 17 lat, startuje jako junior. Trzeba mieć dużo samozaparcia i samodyscypliny, by w obu kategorii semi contact (walka przerywana, sędzia ocenia każde uderzenie określoną ilością punktów) oraz light contact (forma ciągła, w której ciosy zadaje się seriami) zdobywać czołowe miejsca.
W grudniu 2010r. na Otwartch Mistrzostwach Polski w kickboxingu organizacji Universal Fighting Rulet w Tarczynie Przemek zdobył 2 brązowe medale. W kategorii do 63 kg najpierw zdecydowanie wygrał na punkty 15:8, po czym przegrał minimalnie na punkty o wejście do finału. Walczył wówczas z wielokrotnym mistrzem Polski Jakubem Lewandowskim. W walce o III miejsce wygrał zdecydowanie 10-punktową przewagą.
Mimo kontuzji śródstopia podjął walkę w kategorii do 69 kg. I ponownie - pierwszą walkę wygrał 12:5, drugą nieznacznie przegrał (8:10), po to aby wywalczyć brąz wynikiem 14:10.

Po raz kolejny nasz mistrz kickboxingu pokazał klasę podczas Pucharów Polski w Suszu 18.12.2010r. Zdobył wówczas 3 złote medale: 2 w kategorii semi contact i 1 w light contact. W drodze do finału Przemek wygrał wszystkie walki.