Dzisiaj jest .
 
» Archiwum 2012


 

Wicemistrz Polski 2012
Przemysław Sułkowski - klasa technik informatyk


W dniach 9-10 czerwca 2012r. w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów w kickboxingu formuły semicontact (walka przerywana) i lightcontact (walka ciągła). Nasze miasto reprezentował Ostrowiecki Klub Sportów Walki, którego zawodnikiem jest uczeń ZS3 Przemysław Sułkowski. Pierwszego dnia odbywały się walki w formule lightcontact, następnie w niedzielę od rana do walk na macie stanął Przemek. W pierwszej swojej walce spotkał się z zawodnikiem z Leszna (gospodarzem turnieju). Nasz zawodnik poradził sobie błyskawicznie i w drugiej rundzie stosunkiem punktów 13:3 zakończył pojedynek przewagą punktową.

W następnych walkach Przemek rywalizował z bardziej wymagającymi zawodnikami, ale poradził sobie z nimi doskonale. W walce finałowej spotkał się ze swoim odwiecznym rywalem, a zarazem kolegą, z którym wspólnie ćwiczy i jeździ na zgrupowania kadry narodowej - Bartkiem Danielem z klubu sportowego LKSW DAN Świdnik. Niestety w walce finałowej kolega Przemka okazał się lepszy o 1 punkt i trzyrundowa walka zakończyła się wynikiem 15:14. I tak Przemek jednym (tylko jednym) punktem przegrał tytuł mistrzowski w wadze -74kg i zajął w turnieju 2 miejsce zdobywając tytuł Wicemistrza Polski.

Walkę finałową Przemka oglądał trener kadry narodowej formuły semicontact, pan Piotr Kohnke, który powołał Przemka do kadry narodowej Polskiego Związku Kickboxingu. I tak już w dniach 5-10 sierpnia nasz zawodnik będzie uczestniczył na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Zakopanem, które ma na celu przygotowanie zawodników do Mistrzostw Świata w Bratysławie. Zawody te odbędą się w dniach 8-16 września 2012r.

 Zobacz osiągnięcia Przemka w 2011 roku..
 Zobacz osiągnięcia Przemka w 2010 roku..

 
^ Do góry ^