Dzisiaj jest .
 
» Osiągnięcia informatyczne


 

Lata 2010 - 2015

"Każdy komputer warty jest tyle,
ile warty jest człowiek, który go obsługuje"

« 2005 - 2009      Aktualne osiagnięcia »

 • 2015

 • - Absolwenci naszej szkoły z klasy technik informatyk, Adrian Pikus oraz Emilian Ścibisz, odnieśli kolejny sukces swoim projektem. "Opaska ratownika" podczas Salonu Innowacji "Brussels Innova" zdobyła złoty medal. Więcej informacji na ostrowiecka.pl.. oraz echodnia.eu.. Kolejny znaczący sukces odnieśli podczas Międzynarodowych Targów Wynalazczości w Seulu. Tym razem wywalczyli srebrny medal. Opiekunem naukowym uczniów był p. Radosław Moskal. Więcej informacji na ostrowiecka.pl..

  - Finał największego w Europie Międzynarodowego Konkursu INFOMATRIX 2015, który odbywał się w stolicy Rumunii - Bukareszcie, w dniach od 14 do 18 maja, zgromadził 357 projektów w pięciu różnych kategoriach (programowanie, kontrola sprzętu, grafika komputerowa, krótki film i robotyka) z 51 krajów świata, m.in. z Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Tajwanu, Hong-Kongu, Meksyku, Turcji i z Polski. W edycji 2015 konkursu brązowe medale w kategorii "Hardware control" za projekt "Opaska - Asystent Ratownika" zdobyli Adrian Pikus i Emilian Ścibisz, absolwenci 2015 Zespołu Szkół nr 3 - THM. Gratulacje!!!
   Więcej informacji..

  - W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym "Technologie Informatyczno-Komunikacyjne? - TAK!", którego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Informatyczne (PTI). W I etapie konkursu uczestniczyło prawie 30 tys. uczniów z całej Polski, w tym 21 z naszej szkoły. Do II etapu konkursu, a była to jego piąta edycja, zakwalifikował się Karol Ślusarz z klasy 2 Tia. Tym samym Karol znalazł się w gronie 200 uczniów zakwalifikowanych do dalszych zmagań turniejowych w kategorii szkoły ponadgimnazjalne. W II etapie Karol zajął 11 miejsce zdobywając 42 punkty - jedynie 2 punkty zabrakło, aby znaleźć się w finale konkursu. Organizatorem etapu szkolnego konkursu był nauczyciel przedmiotów informatycznych p. Zbigniew Kaleta.

  - Dużym sukcesem naszych uczniów zakończył się I Konkurs Programowania C++ (środowisko Visual Studio Community 2013) zorganizowany w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu. 21 marca 2015 r. w II etapie konkursu nasi uczniowie zajęli pierwsze dwa miejsca, kwalifikując się tym samym do finałowej piątki. Podczas finału 18 kwietnia 2015 r. nasi uczniowie powtórzyli wynik z II etapu wygrywając główne nagrody konkursowe:

  1. miejsce - Przemysław Jedlikowski - kl. 3 Tib
  2. miejsce - Karol Ślusarz - kl. 2 Tia
   www.wsh.pl: Konkurs programowania - etap II..
   Więcej informacji..

  - W finale Festiwalu Naukowego E(x)plory 2015, który odbywał się w dniach 25 - 28 marca 2015 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, wzięli udział dwaj uczniowie klasy 4 Tib Adrian Pikus i Emilian Ścibisz. Prezentowali pracę "Opaska - Asystent Ratownika". Komisja konkursowa oceniała 27 prac młodych naukowców. Adrian i Emil za swą pracę zdobyli wspaniałe wyróżnienie - będą reprezentować Polskę na INFOMATRIX 2015. - największym konkursie informatycznym w Europie (14-18 maja 2015 r.) w Bukareszcie w Rumunii. W ostatniej edycji swoje projekty prezentowało 175 zespołów z 32 państw - mówi p. Radosław Moskal. - opiekun naukowy młodych wynalazców.


  Festiwal naukowy
  E(x)plory - 2015

  Ogromny sukces uczniów
  THM-u w finale E(x)plory

  - W ogólnopolskim konkursie "Energooszczędzanie na ekranie" drużyna naszej szkoły w składzie: Marcin Kotkowski, Kamil Szczerski, Jakub Żyła, Grzegorz Żurek i Ernest Dwojak otrzymała wyróżnienie. Uczniowie nagrali i zmontowali film pt. "Oszczędzam, bo przewiduję!" Organizatorem konkursu była firma Tauron, a opiekunem uczniów - p. Zbigniew Kaleta.

 • 2014

 • - Karolina Gałka z klasy 3 Tia (technik informatyk) otrzymała wyróżnienie w konkursie zorganizowanym w 33 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (kategoria grafika komputerowa - plakat). Autorka pracy otrzymała dyplom oraz nagrody rzeczowe podczas uroczystości zorganizowanej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie w dniu 12.12.2014 r. Opiekunem był p. Zbigniew Kaleta.

 • 2012

 • - Grzegorz Kostkowski (kl. 2 Tia) zakwalifikował się do finału III Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "Algorytmion". Zadania konkursowe uczeń rozwiązywał w gronie 15 uczestników z całej Polski. Finałowe zmagania miały miejsce 21.04.2012r. na Wydziale Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Opiekę sprawował p. Zbigniew Kaleta.

 • 2011

 • - Rafał Stępień z kl. 4 Tia otrzymał Europejski Certyfikat Kompetencji Informatycznych w zakresie Tworzenia aplikacji internetowych poziom B średniozaawansowany. Rafał zdał odpowiedni egzamin podczas finału Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "Intersieć" w Rudzie Śląskiej.

  - "Ogólnopolski Konkurs Informatyczny INTERSIEĆ 2010/2011" - w zawodach okręgowych w Krakowie uczestniczyli: Mateusz Radłowski (kl.3Tia) i Rafał Stępień (kl.4Tia) (opiekun p.Zbigniew Kaleta). Rafał Stępień zajął miejsce 4 i zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego w Rudzie Śląskiej (w gronie 39 osób z całej Polski). Za udział w finale konkursu otrzymał program antywirusowy ArcaVir.

  - Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie "Dialnet Masters" - w edycji 2011 najlepszą drużyną z Ostrowca okazał się team ZS3 w składzie: Łabuz Łukasz, Sylwester Tomczyk, Dawid Rdzanek, Filip Stojek z kl.2Tia (opiekun p.Zbigniew Kaleta). W I etapie zespół zdobył 28 pkt. na 30 możliwych zajmując tym samym 18 miejsce w okręgu lubelsko-świętokrzyskim. Drużyna zakwalifikowała się do II etapu olimpiady.

  - "Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr" - najlepszym zawodnikiem Technikum nr 3 okazał się Mariusz Kopeć (kl.4Tia), który uzyskał 99 pkt. (wyróżnienie było przyznawane od 100 pkt., a III miejsce - od 104 pkt.) Kolejne miejsca zdobyli: Przemysław Bańcerowski 92  pkt. (kl.4Tia), Rafał Stępień 89 pkt. (kl.4Tia), Marcin Olejniczak 85 pkt. (kl.3Tia). Opiekunem uczniów był p.Zbigniew Kaleta.

 • 2010

 • - "LEO-ON-LINE 2010" - strona internetowa o praktykach zawodowych w Maladze w 2010 uzyskała wyróżnienie w kategorii Projekty Mobilności w konkursie na najciekawszą stronę internetową projektów realizowanych w ramach programu Leonardo da Vinci. Nagrodą w konkursie był program graficzny. Autorem strony www był uczeń kl. 4 Tia Rafał Stępień. Projekt został wykonany w językach HTML/CSS i jQuery.

  Strona internetowa o praktykach w Maladze 2010


  - w marcu 2010r. w finale wojewódzkim "Świętokrzyskiego Konkursu Informatycznego INTERSIEĆ 2009/2010" w Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach miejsce III zajął Kamil Szczygieł - kl.3Tia (opiekun p.Zbigniew Kaleta). Tym samym uczeń zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego konkursu w Rudzie Śląskiej. Ponadto w I dziesiątce znaleźli się:
  • Paweł Skiba, Maciej Szczygieł - kl.4Tia - opiekun p.Witold Rogowski
  • Rafał Stępień, Grzegorz Wziątek - kl.3Tia - opiekun p.Zbigniew Kaleta  - Paweł Szmytke, Rafał Stępień, Emil Szczych - zostali laureatami III Olimpiady Innowacji Technicznych w kategorii usprawnienie softwarowo-techniczne, tym samym uzyskali tytuły Młodych Innowatorów - opiekunem był p. Dariusz Granat.

  « 2005 - 2009      Aktualne osiagnięcia »

   
  ^ Do góry ^