Dzisiaj jest .
 
» Wydarzenia 2012/2013


 

Wydarzenia 2012/2013

« 2011/2012      2013/2014 »

  "Powiat ostrowiecki o naszej szkole"
8.07.2013r.

 www.powiat.ostrowiecki.eu: Praktyki zagraniczne uczniów ZS Nr 3..
 www.powiat.ostrowiecki.eu: Podsumowanie zawodów okręgowych VI OIT..
 www.powiat.ostrowiecki.eu: X Gala Stypendystów Starosty Ostrowieckiego..

  "Wykaz podręczników dla klas I"
7.07.2013r.

Pobierz Wykaz podręczników dla klas pierwszych w roku szkolnym 2013-2014..

  "Spotkanie klasy EA - matura 1988"
1.07.2013r.

15 czerwca 2013 r. na terenie ośrodka wypoczynkowego "Przystań" (Państwa Aliny i Tomasza Wierzbickich) w Brodach miało miejsce czwarte już spotkanie klasy technik elektronik (specjalność Ea - elektryczna i elektroniczna automatyka przemysłowa - matura 1988). Wychowawcą klasy była p. Barbara Zborowska. Spotkanie miało miejsce w 25-tą rocznicę ukończenia szkoły (Technikum Hutniczo-Mechanicznego).
 Czytaj dalej..  "Stypendia Starosty Ostrowieckiego"
28.06.2013r.

25 czerwca 2013 r. w auli naszej szkoły miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów Starosty Ostrowieckiego. Na uroczystość zostali zaproszeni laureaci olimpiad szczebla centralnego ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrowieckiego oraz ich nauczyciele i dyrektorzy szkół.
 Czytaj dalej..  "VI Olimpiada Innowacji Technicznych"
27.06.2013r.

5 czerwca 2013 r. w Centrum Konferencyjnym Targów Kielce odbyło się podsumowanie zawodów okręgowych VI Olimpiady Innowacji Technicznych. Olimpiada odbywa się w 4 kategoriach: pomysł techniczny, usprawnienie softwarowo-techniczne, pomoc dydaktyczna, pomysł ekologiczny. Wzięli w nim udział dyrektor ZS nr 3 mgr Czesław Golis, mgr inż. Mirosław Adamczyk i mgr inż. Radosław Moskal, którzy w imieniu ucznia Piotra Żebrowskiego, przebywającego na praktyce w Hiszpanii, odebrali nagrodę za I miejsce w województwie w kategorii pomoc dydaktyczna. Piotrek wykonał pracę: pt. "Urządzenie do przeprowadzania procesów obróbki cieplnej" na bazie podzespołów elektronicznych przekazanych szkole przez firmę TME.
 Czytaj dalej..  "Wizyta przedstawiciela firmy TME"
26.06.2013r.

W dniu 17 maja 2013 r. naszą szkołę odwiedził przedstawiciel firmy Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o., p. mgr inż. Wojciech Kuczyński. Gość spotkał się z dyrektorem naszej szkoły p. Czesławem Golisem oraz p. Radosławem Moskalem, koordynatorem współpracy szkoły z TME. Zaprezentował ofertę firmy dyrekcji szkoły i nauczycielom przedmiotów zawodowych oraz przekazał materiały reklamowe. W trakcie rozmów obie strony zaproponowały ciekawe propozycje dotyczące rozszerzenia współpracy. Dyrektor szkoły osobiście pokazał p. Wojtkowi niektóre szkolne pracownie wraz z bazą techno-dydaktyczną oraz przedstawił osiągnięcia uczniów.
 Czytaj dalej..  "Toruńskie Cosmopolis"
26.06.2013r.

W dniu 20 kwietnia 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 28 w Kielcach odbył się półfinał Ogólnopolskiego Konkursu Filatelistycznego dla dzieci i młodzieży szkolnej pod hasłem "TORUŃSKIE COSMOPOLIS" zorganizowany przez Polski Związek Filatelistów - Zarząd Okręgu Świetokrzyskiego. Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce w półfinale w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobył Jakub Grys, uczeń kl. I Tm. Do konkursu przygotowywał go p. Ireneusz Mroczek, emerytowany nauczyciel naszej szkoły. Gratulujemy!  "Półmaraton Radomskiego Czerwca '76"
26.06.2013r.

Tomasz Soboń wystartował w I Półmaratonie Radomskiego Czerwca '76, który odbył się w niedzielę 23 czerwca 2013 r. Tomek zajął 102 miejsce w klasyfikacji generalnej z czasem - 1:32:59 oraz 5-e miejsce w kategorii wiekowej M-18. W zawodach wzięło udział 848 uczestników. Gratulujemy.  "Triathlonowe Mistrzostwa Europy"
26.06.2013r.

Reprezentant Akweduktu Kielce Kacper Kwiecień uplasował się na 48 miejscu podczas mistrzostw Europy Juniorów w triathlonie, rozegranych w tureckiej Alanyi. To jego pierwszy start w tak prestiżowej imprezie.
- Mistrzostwa rozgrywane były na dystansie 750 m pływania, 20 km jazda na rowerze i 5 km bieg. Kacper zajął 48 miejsce na 80 startujących. Zdobył cenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje. Dużo stracił zwłaszcza w biegu, ale muszę przyznać, że pogoda była okrutna. Zawodnicy startowali o godzinie 12, przy temperaturze powyżej 30 stopni Celsjusza - przyznał trener Grzegorz Kożuchowski, który był z Kacprem na mistrzostwach i trzema innymi zawodnikami z Polski jako szkoleniowiec kadry Polski. Najlepszy z Polaków uplasował się na 42 miejscu. Kacper Kwiecień przygotowuje się teraz do kolejnych startów w Pucharze Europy. Gratulujemy dotychczasowych sukcesów i życzymy dalszych.  "Wycieczka do oddziału banku"
17.06.2013r.

11 czerwca logistycy z klasy I TL przebywali na wycieczce szkolnej w Kielcach. Wizyta w banku stała się okazją do pogłębienia wiedzy na temat celów i zadań NBP, sposobów wypełniania przez tę instytucję podstawowych funkcji takich jak: banku emisyjnego, banku banków oraz centralnego banku państwa. Zwiedzanie banku pod opieką przewodników podzielone było na sześć bloków tematycznych: historię bankowości centralnej, politykę pieniężną, historię pieniądza, system płatniczy, rezerwy NBP oraz euro. Bardzo ciekawe prelekcje pracowników banku były przeplatane pokazami i zadaniami dla uczniów.
 Czytaj dalej..  "Nasz absolwent na Silverstone"
12.06.2013r.

Absolwent naszej szkoły Maciek Kadewski (klasa Tia - matura 2011), obecnie student II roku informatyki stosowanej AGH, będzie się ścigał na słynnym torze Silverstone w Anglii w Formule Student.
 ostrowiecka.pl: Maciek Kadewski na słynnym torze Silverstone..

  "Puchary Europy juniorów w triathlonie"
12.06.2013r.

W czeskim Brnie odbyły się zawody Puchary Europy juniorów w triathlonie. W silnie obsadzonych zawodach dobrze zaprezentował się Kacper Kwiecień z klasy III technik elektronik Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu. Kacper zajął 11 miejsce na dystansie 750 m pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km bieg. Ten dobry start zaowocował powołaniem Kacpra na mistrzostwa Europy juniorów, które 15 czerwca odbędą się w tureckiej Antalyi. Gratulujemy.  "Turniej Piłki Siatkowej"
12.06.2013r.

Z okazji Dnia Dziecka, w dniu 29 maja 2013 r. w naszej szkole odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Szkoły. W zawodach wzięło udział 8 ośmioosobowych zespołów z klas I i II. Drużyny podzielone na dwie grupy rywalizowały systemem "każdy z każdym", a następnie w półfinale zwycięzcy grup zmierzyli się ze zdobywcami drugich miejsc.
 Czytaj dalej..

  "Polska Biega"
6.06.2013r.

25.05.2013 odbyła się impreza biegowa w ramach akcji "Polska Biega 2013". W biegach uczestniczyło siedmioro uczniów naszej szkoły: Michał Bojara, Aleksandra Cichocka, Milena Chudziak, Grzegorz Masłowski, Sebastian Kurek oraz Wioletta Wielgus.
 Czytaj dalej..  "Wycieczka do Sevilli"
6.06.2013r.

W trzecim tygodniu naszych praktyk zawodowych w Hiszpanii wybraliśmy się na wycieczkę do Sevilli. Sevilla to bardzo duże i piękne miasto będące stolicą Andaluzji. Podczas naszej wycieczki w Sevilli zwiedziliśmy plac Plaza de Espańa, który został wybudowany w 1929 roku i jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Sevilli. Następną atrakcją była katedra Najświętszej Marii Panny - jest to gotycka budowla, która powstała w miejscu meczetu zbudowanego przez muzułmańską dynastię Almohadów. Jest to największa katedra w Hiszpanii i zarazem największa gotycka katedra na świecie.
 Czytaj dalej..  "Pozdrowienia z Zwickau"
6.06.2013r.

Serdeczne pozdrowienia dla Dyrekcji i Grona Pedagogicznego!
Kończymy właśnie ostatni tydzień praktyk i choć atrakcji nam nie brakuje zarówno na zajęciach jak i w wolnym czasie, to pogoda zaskoczyła diametralnie nas wszystkich. W pierwszym tygodniu mogliśmy poprzez smugi deszczu zwiedzać przepiękne Drezno, w którym akurat odbywał się "Festiwal Muzyki Folkowej", dzięki czemu miasto nabrało jeszcze piękniejszego uroku. Wszystkim udzielił się magiczny klimat i wspólnymi siłami przepędziliśmy deszczowe chmury.
Podczas naszych praktyk logistycy zwiedzili 2 ogromne zakłady produkcyjne, poznali m.in. obsługę programu zarządzającego firmą, program Access oraz poznali procesy logistyczne. Mechatronicy i elektronicy zajmowali się pneumatyką i elektropneumatyką, programowaniem CNC oraz SPS. Informatycy poznawali obsługę programów graficznych oraz projektowali strony internetowe.
 Czytaj dalej..  "Scyzoryki 2013 rozdane!"
29.05.2013r.

Po raz piąty świętokrzyscy artyści walczyli o statuetki "Scyzoryka" w kilku kategoriach. Scyzoryki Festiwal 2013 Świętokrzyskie Nagrody Artystyczne odbywał się na wielu etapach i wymagał ogromnego wysiłku i zaangażowania od wykonawców, ponieważ konkurencja była bardzo silna. Dwie nasze uczennice z klasy 1 Tl: Klaudia Sadło i Magdalena Zawadzka brały udział w festiwalu, który zakończył się dla nich wielkim sukcesem. W kategorii "Taniec od lat 16 - hip/hop/ disco" Klaudia Sadło zajęła 1. miejsce, a grupa "Progress" z Ostrowca Św., w której tańczą obydwie dziewczyny zajęła 2. miejsce. Kolejny raz uczniowie ZS3 udowodnili, że naukę w szkole ponadgimnazjalnej, można pogodzić z rozwijaniem swoich talentów i umiejętności oraz odnosić sukcesy na obydwu płaszczyznach. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu. Gratulujemy. Więcej informacji i zdjęcia w artykule pod linkami:

 http://www.echodnia.eu/
 http://www.echodnia.eu/
 Zobacz inne osiągnięcia i konkursy..

  "Wakacyjna praca w Niemczech"
29.05.2013r.

Ze względu na otwarcie niemieckiego rynku pracy uczniowie i studenci z Polski mogą ubiegać się o zatrudnienie w Niemczech podczas wakacji. Kilkunastu uczniów ZS3 skorzystało już i skorzysta w tym roku z tej możliwości legalnego zarobkowania w kraju naszych zachodnich sąsiadów. Zainteresowanie ofertą jest zawsze bardzo duże. Pobyt za granicą jest dużym wyzwaniem, który daje same korzyści: niewątpliwie finansowe oraz doświadczenie zawodowe, kontakt z językiem niemieckim i poprawę znajomości języka, zwiedzanie nowych miejsc i nawiązywanie nowych znajomości. Jakie są warunki ubiegania się o taką pracę? Więcej informacji pod linkiem: http://www.wup.kielce.pl/ lub osobiście u p. Moniki Lipskiej-Kłos. Zachęcamy, więc do wyboru języka niemieckiego podczas rekrutacji do naszej szkoły, ponieważ znajomość tego języka jest warunkiem naboru na staże zagraniczne (praktyki) w Niemczech oraz ewentualnego ubiegania się o pracę.

  "Pozdrowienia z Malagi"
29.05.2013r.

Mija już drugi tydzień naszych zagranicznych praktyk. Hiszpania jest naprawdę wspaniała! Jesteśmy zaskoczeni jak przyjaźni i mili potrafią być Hiszpanie. Dużo zwiedzamy i leniuchujemy na basenie. W ubiegłą sobotę zwiedzaliśmy Rondę. Widzieliśmy najstarszą w Hiszpanii corridę i podziwialiśmy wspaniałe górskie widoki. W niedzielę przyjrzeliśmy się bliżej Maladze. Odwiedziliśmy pałac Alcabaza, muzeum Pabla Picassa oraz Katedrę Wcielenia. W pracy wszystko idzie świetnie. Pracujemy w firmie Asystem Espana. Zajmujemy się tworzeniem stron internetowych, aplikacji, itp. Projektujemy różnego rodzaju loga dla firm, elementy graficzne dla stron internetowych oraz layout'y graficzne. Uczymy się wielu nowych rzeczy oraz jak wykorzystywać nasze kreatywne pomysły. Bardzo tęsknimy za Polską i ślemy Wam gorące pozdrowienia! Już niedługo widzimy się w szkole ;)

  "Najlepsza recytatorka"
28.05.2013r.

W piątek 24 maja odbyła się trzecia edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Romantycznej organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące nr IV im. C. K. Norwida. Do konkursu przystąpili uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych - gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych rywalizowało 10 recytatorów z I LO im. S. Staszica, II LO im. J. Chreptowicza, III LO im. W. Broniewskiego, IV LO im. Norwida, Zespołu Szkół nr 3 i Zespołu Szkół nr 4. Nasza reprezentantka - Agnieszka Nowak z klasy 2 Tib zdystansowała konkurencję i zajęła I miejsce w konkursie. Jury przyznało drugie miejsce uczennicy IV LO ,a trzecie miejsce przypadło w udziale uczennicy z I LO. Wyróżnienie otrzymał recytator z ZS nr 4. Przy podsumowaniu recytatorskich zmagań podkreślono wysoki poziom konkursu oraz fakt, iż uczniowie wybierali bardzo ambitne i trudne w interpretacji teksty poezji i prozy romantycznej. Serdeczne gratulacje dla Agnieszki. Do konkursu recytatorkę przygotowała p. Renata Kowalska.

  "Pozdrowienia z Hiszpanii"
22.05.2013r.

Serdeczne pozdrowienia dla Dyrekcji i Grona Pedagogicznego z kolorowej Hiszpanii przesyłają praktykanci z opiekunkami. Minął już pierwszy tydzień praktyk zawodowych, więc można podzielić się pierwszymi wrażeniami z Malagi. Mieszkamy w hotelu Benal Beach tuż przy plaży. Zakwaterowani jesteśmy w przepięknych apartamentach ze wspaniałym widokiem na morze. Są tutaj 4 baseny, salon gier, bar i Internet. Do najbliższego sklepu jest 5 min. spacerem. Pogoda jest bardzo ładna - wszyscy są opaleni na brązowo. W sobotę pojechaliśmy na pierwszą wycieczkę na Gibraltar. Zwiedzaliśmy jaskinię, miasto, byliśmy na zlocie starych samochodów i jeden dzień spędziliśmy na terenie Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii. Słoneczne pozdrowienia od całej grupy!  "Specjalizacje w klasach III Ti"
17.05.2013r.

Jesteś uczniem klasy drugiej technik informatyk? - przeczytaj !!! W tym roku szkolnym wybierasz rodzaj zajęć z przedmiotu "specjalizacja", na które będziesz uczęszczał od września. Masz do wyboru jedną z poniższych specjalizacji: administrowanie sieciowymi systemami operacyjnymi lub aplikacje internetowe lub grafika komputerowa lub systemy zarządzania bazami danych.
 Więcej informacji..
  "Praktyki zagraniczne"
15.05.2013r.

Uczniowie klas III naszego technikum wyjechali na praktyki zagraniczne do Niemiec (Zwickau) oraz do Hiszpanii (Malaga). W praktykach, które potrwają 4 tygodnie, uczestniczy 40 uczniów wraz z nauczycielami: p. Mariolą Leśniewską (koordynator projektu), p. Katarzyną Cedro, p. Krystyną Wrońską, p. Anetą Sadrak oraz p. Witoldem Staszewskim. Relacje i zdjęcia z praktyk wkrótce. W internecie dostępne są strony www nt. ubiegłorocznych praktyk zagranicznych wykonane przez uczniów klas czwartych technikum informatycznego.

Praktyki zawodowe w Montijo 2012
montijo.zs3leonardo.pl - strona internetowa o praktykach zawodowych w Montijo - autor Sebastian Banach kl. 4 Tia
zwickau2012.zs3leonardo.pl - strona internetowa o praktykach zawodowych w Zwickau - autorzy Iwona Sternik i Miszczak Marcin kl. 4 Tib
Praktyki zawodowe w Zwickau 2012
Praktyki zawodowe w Maladze 2012
malaga2012.zs3leonardo.pl - strona internetowa o praktykach zawodowych w Maladze - autor Mirosław Janiszewski kl. 4 Tib


  "Najlepsi znawcy Pienin..."
14.05.2013r.

Tegoroczne ostrowieckie Dni Ziemi przygotowane przez Miejskie Centrum Kultury poświęcone były najciekawszym przyrodniczym, kulturalnym i turystycznym walorom oraz atrakcjom Pienińskiego Parku Narodowego. 8 maja odbył się konkurs wiedzy o Pieninach skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu ostrowieckiego. Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Nasza szkoła wytypowała do konkursu 5 uczniów - wszystkich z klas o profilu mechatronicznym. Miło nam donieść, że w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdystansowaliśmy nawet najlepsze licea. I miejsce zajął Piotr Krysa z klasy 1 technik mechatronik, na miejscu drugim uplasował się Mateusz Bialucha z klasy 3 technik mechatronik. Ogromne gratulacje dla laureatów. Do konkursu przygotowała uczniów p. Renata Kowalska.
 Więcej..


  "Wizyta dzieci z Przedszkola nr 7"
13.05.2013r.

Na zaproszenie dyrektora Czesława Golisa oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych, kolejny raz w murach Zespołu Szkół nr 3 czyli popularnego THM-u, gościły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 7 ze swoimi nauczycielkami - wicedyrektor Jolantą Żak i Jolantą Bellon.
 Więcej..


  "TME sponsorem szkoły"
13.05.2013r.

W dniu 29 marca 2013 r. została zawarta umowa o objęciu Zespołu Szkół nr 3 (THM) patronatem przez firmę Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. Dokument podpisali przedstawiciele firmy TME p. Adam Kuczyński oraz p. Agnieszka Maciak - Członkowie Zarządu TME oraz p. Czesław Golis - Dyrektor ZS nr 3. Ustalono przedstawicieli obu stron odpowiedzialnym za współpracę, ze strony firmy TME - p. Wojciecha Kuczyńskiego i p. Agnieszkę Czechowską, zaś ze strony ZS3 - p. Czesława Golisa i p. Radosława Moskala.
 Więcej..


  "Święto Konstytucji 3 Maja"
13.05.2013r.

W piątek 3 maja 2013 r. obchodziliśmy 222 rocznicę uchwalenia Konstytucji. Jak co roku uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Intencji Ojczyzny w kolegiacie p.w. św. Michała Archanioła. Następnie poczty sztandarowe udały się pod Pomnik Pomordowanych na Rynku, gdzie po odegraniu hymnu państwowego i przemówieniach okolicznościowych poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów (w tym delegacja dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych). W obchodach brali udział przedstawiciele samorządu uczniowskiego naszej szkoły w składzie: Aleksandra Cichocka, Emil Czupryński, Krzysztof Kopyś i Kinga Zwada. Opiekunem młodzieży był pan Rafał Gieras.
 Więcej zdjęć..


  "Mistrzostwa Polski w Crossduathlonie"
11.05.2013r.

27 kwietnia 2013 r. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, już po raz trzeci, odbyły się Mistrzostwa Polski w Crossduathlonie. Kacper Kwiecień, uczeń klasy 3 Te ZS nr 3 (THM'u), zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski w kategorii junior starszy. Gratulujemy.
 Więcej..


  "Platforma zdalnego nauczania ZS3"
29.04.2013r.

Nauczyciel przedmiotów informatycznych w naszej szkole p. Marek Gawlik uruchomił platformę zdalnego nauczania dostępną w intenecie pod adresami: http://thm.wsbip.edu.pl/ lub http://81.26.25.163 (nowsza wersja).

Platforma zdalnego nauczania ZS3


  "IV Przegląd Ostrowieckich Talentów"
29.04.2013r.

Dnia 26.04.2013 r. odbył się IV Przegląd Ostrowieckich Talentów: "Tańczycie, śpiewacie i gracie - miejsce na scenie macie!". Ostrowiecka młodzież to młodzież niezwykle utalentowana, tak więc nasi koledzy musieli zmierzyć się z silną konkurencją, jednak naszemu zespołowi w składzie: Janek Markot, Dominik Nowakowski, Michał Szczepański oraz Piotr Buczkowski nic nie stanęło na drodze do zwycięstwa i zajęli oni I miejsce w Przeglądzie w kategorii śpiew i gra na instrumencie, zdobywając statuetkę i liczne nagrody. Gratulujemy.
 Czytaj dalej..

  "Turniej Szachowy"
29.04.2013r.

W dniu 18.04.2013 r. odbył się Turniej Szachowy Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Powiatu Ostrowieckiego. Drużyna naszej szkoły zdobyła I miejsce i Puchar Starosty. Gratulujemy.
 Więcej..

  "Konkurs Piosenki Anglojęzycznej"
29.04.2013r.

Gratulacje dla uczennicy klasy 2 Tib - Agnieszki Nowak! Piosenką "Spider's Web" Katie Melua Agnieszka wyśpiewała 3 miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej, który odbył się 16 kwietnia 2013 r. w III Liceum Ogólnokształcącym im. W. Broniewskiego. Uczennicę przygotowywała do konkursu p. Julita Pastuszko. W konkursie naszą szkołę reprezentowała również uczennica klasy 2 Tlo - Aleksandra Kamińska.  "Finał V Olimpiady Logistycznej"
25.04.2013r.

Paulina Grelewska, Katarzyna Strzyż, Paulina Tracz, Patrycja Zapalska, Tomasz Bucior, Paweł Burcy, Łukasz Gajek i Rafał Połetek z naszej szkoły znaleźli się w finale V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 19 kwietnia 2013 r. w Wyższej Szkole Logistyki odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród, podczas której laureaci otrzymali nagrody i niezliczone wyrazy uznania. Na drodze do tego sukcesu pokonali ponad 7000 uczniów z całej Polski! Uczniów do olimpiady przygotowywała p. Alicja Żuchowska.
 Więcej..


  "Igrzyska Młodzieży Szkolnej"
20.04.2013r.

W dniu 11.04.2013r. w Bałtowie odbyły się Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowało 16-tu uczniów podzielonych na dwie drużyny. Pierwszy zespół w składzie: Kacper Kwiecień, Tomasz Cieślik, Tomasz Soboń, Artur Barański, Mateusz Wiącek, Tomasz Loranty, Mariusz Jaskólski, Dawid Adamczyk z 18 punktami zajęła 1 miejsce oraz zdobyła tytuł Mistrza Województwa Świętokrzyskiego. Opiekunem był mgr Igor Paluch. Gratulujemy.
 Więcej..


  "Wojewódzkie Zimowe Igrzyska LZS"
20.04.2013r.

W dniu 16 marca 2013r., w budynku Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie odbyły się Wojewódzkie Zimowe Igrzyska LZS. W igrzyskach naszą szkołę dumnie reprezentowali: Katarzyna Gąsior i Szymon Cygan, startowali w tej samej dyscyplinie sportowej - tenisie stołowym. W igrzyskach brali udział zawodnicy z całego województwa. Nasza uczennica Katarzyna Gąsior wywalczyła 3 miejsce w kategorii kobiet, Szymon Cygan zajął miejsce od 9 do 12 w kategorii mężczyzn. Gratulujemy.
 Więcej..

  "X Bieg Uliczny"
20.04.2013r.

W tegorocznej edycji biegu o Grand Prix MOSiR Kielce wzięło udział ponad 600 zawodników, którzy przyjechali do Kielc z całego województwa. Na starcie stanęli reprezentanci Ostrowca Świętokrzyskiego, Pińczowa, Oleszna, Buska-Zdroju i in. Naszą szkołę reprezentował Kacper Kwiecień uczeń klasy III Te startujący w biegu głównym na dystansie 5600 m. Zajął on bardzo dobre 6-e miejsce na 42 startujących zawodników. Gratulujemy.
 Więcej..

  "Olimpijczycy 2013"
20.04.2013r.

W finale XXXIX Olimpiady Wiedzy Technicznej, który odbył się w dniach 12-14 kwietnia 2013 r., na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy wzięło udział 50 zawodników wyłonionych w toku eliminacji szkolnych i okręgowych spośród 8245 uczniów z 397 szkół z całego kraju. Grupę elektryczno-elektroniczną Ostrowiec Św. i jednocześnie województwo świętokrzyskie godnie reprezentowali Piotr Sala (finalista: XXXVIII OWT, IV Olimpiady Innowacji Technicznych oraz dwukrotnie Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości) uczeń Zespołu Szkół nr 3 (THM) - opiekun mgr inż. Radosław Moskal oraz Przemysław Moskal (finalista IV Olimpiady Innowacji Technicznych) uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Chreptowicza - opiekunowie mgr Wojciech Studzieżba oraz mgr inż. Radosław Moskal.
 Czytaj dalej..  "Nowa przewodnicząca SU"
29.03.2013r.

W dniu 26 marca Komisja Wyborcza Samorządu Uczniowskiego ZS3 w składzie:
 • Emil Czupryński - 3 Tib - przewodniczący
 • Patrycja Zapalska - 4 Tl - z-ca
 • Konrad Stolarek - 4 Tmk
 • Magdalena Trelińska - 3 Tl
 • Kinga Zwada - 1 Tl
przeprowadziła wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Z dwojga kandydatów zgłoszonych przez młodzież, więcej głosów uzyskała Julita Chlebna z kl. 3 Tl i to ona została nową Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Na Julitę oddano 359 głosów, a na jej kontrkandydata - Krzysztofa Kopysia z kl. 1 Tl - 119. Julita Chlebna zastąpi dotychczasową przewodniczącą - Patrycję Zapalską z kl. 4 Tl. Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni.
 Więcej zdjęć..  "Wielkanocna Zbiórka Żywności"
29.03.2013r.

W dniach 15-17 marca 2013 r. odbyła się w naszym mieście Wielkanocna Zbiórka Żywności zorganizowana przez Świętokrzyski Bank Żywności. Również kilkunastu wolontariuszy z naszej szkoły zaangażowało się wraz z wychowawcami i nauczycielami w tę akcję. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie pomagają potrzebującym. Koordynatorem akcji z ramienia szkoły była p. Monika Lipska-Kłos.
 Czytaj dalej..  "Grafik komputerowy z THM-u"
29.03.2013r.

Witam serdecznie!
Jestem absolwentem THM-u. Chodziłem do klasy Zi (zarządzanie informacją) w latach 2003-2006. Najpierw moim wychowawcą był p. Marcin Farys, a potem p. Andrzej Mozal. Nigdy nie byłem kujonem, ale do zajęć z przedmiotu Przetwarzanie informacji się przykładałem. P. Zbigniew Kaleta zauważył, że świetnie daję sobie radę z grafiką komputerową, obróbką zdjęć, logotypami itp. i pozwolił mi rozwijać moją pasję jaką była grafika. Po skończeniu szkoły nie poszedłem na żadne studia. Od razu zacząłem przyjmować zlecenia na grafikę komputerową. Korzystałem z umiejętności, które zdobyłem w THM-ie. Później zacząłem je rozwijać o grafikę 3D i inne dziedziny związane z grafiką. Pracowałem w największych firmach w Polsce produkujących reklamy dla Pekao S.A., Alior Banku, BZWBK, Pepsi, Żywiec, Ruch, Kolpolter i wielu wielu innych znanych firm. Projektowałem stacje benzynowe, myjnie bezdotykowe, wnętrza. Rzuciłem wielkie firmy na rzecz rozwijania mniejszych przedsiębiorstw i pełnię w nich rolę specjalisty do spraw reklamy i marketingu.
Pozdrawiam.
Karol Szczygieł - absolwent 2006 (Liceum Profilowane, klasa IIIZi, zarządzanie informacją)
kontakt@inkfected.pl

Tu jest kilka moich prac, aczkolwiek nie wszystkie, bo niestety większością nie mogę się podzielić ze względów prawnych.
  http://www.behance.net/KarolSzczygiel..


  "Fabryka nauki"
14.03.2013r.

Zobacz jak pracują nasi absolwenci: Mateusz Rusak, Wojciech Pożoga i Krzysztof Kosno (klasa IV Te - technik elektronik - matura 2010 - wychowawczyni p. Dorota Moskal).
 Modułowo.mp4 - Google Drive
 ostrowiecka.pl: Ostrowczanie pracują nad produkują drukarki 3D..

  "VI Bieg Kazików"
12.03.2013r.

W dniu 3 marca 2013 r., w Radomiu, odbył się VI Bieg Kazików. Sześcioro uczniów reprezentowało barwy Zespołu Szkół nr 3 (THM): Tomasz Soboń, Michał Bojara, Grzegorz Masłowski, Sebastian Kurek, Paulina Marszałek, Tomasz Cieślik.
 Czytaj dalej..  "Systemy okablowania strukturalnego"
25.02.2013r.

19 lutego 2013 r. w auli naszej szkoły miał miejsce wykład i warsztaty praktyczne nt. nowoczesnych systemów okablowania strukturalnego. Praktyczną prezentację dotyczącą okablowania miedzianego, światłowodów oraz metod łączenia przeprowadził specjalista z firmy LANSTER z Krakowa. W spotkaniu wzięli udział uczniowie najstarszych klas o profilu technik informatyk, teleinformatyk i elektronik. Spotkanie zorganizował nauczyciel przedmiotów informatycznych p. Marek Gawlik.  "Wręczenie Europass Mobility"
22.02.2013r.

W dniu 21 lutego 2013 r. w auli szkoły miała miejsce uroczystość wręczenia Europass Mobility certyfikatów Europass Mobility. Certyfikaty otrzymali obecni uczniowie klas IV, którzy w ubiegłym roku odbyli staże zagraniczne w Hiszpanii i Niemczech. W sumie zaświadczenie otrzymało 80 maturzystów. Ubiegłoroczny wyjazd zagraniczny podzielony był na 4 grupy - młodzież przedstawiła krótkie sprawozdania i prezentacje z pobytu na praktykach. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie klas III i IV oraz klasa 2 TL. W tym roku na praktyki do Malagii i Zwickau wyjedzie kolejne 40 osób z klas III technikum.
  Serwis o praktykach zagranicznych Leonardo da Vinci w ZS3..

  "Zebranie samorządów klasowych"
19.02.2013r.

W dniu 13 lutego 2013 r. /jak co roku na początku II semestru/ odbyło się zebranie samorządów klasowych. W spotkaniu uczestniczyli także: Rada Samorządu Uczniowskiego ZS3, Opiekun SU i Dyrekcja szkoły. Celem spotkania było sprawozdanie z działalności samorządu uczniowskiego w I semestrze oraz przedstawienie zadań wynikających z planu pracy RSU w II semestrze roku szkolnego 2012/2013. W związku z tym, że kończy się kadencja pełnienia funkcji przewodniczącej samorządu uczniowskiego - Patrycji Zapalskiej, która jest w klasie maturalnej, Opiekun SU poinformował o kolejnych wyborach na tę funkcję i przedstawił ich zasady.
 Czytaj dalej..  "Tenis stołowy dziewcząt"
19.02.2013r.

W dniach 8-9 stycznia 2013 roku w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego Nr II im. J. Chreptowicza w Ostrowcu Św. rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Ostrowieckiego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Do zawodów sportowych przystąpiły dwie drużyny z naszej szkoły. Pierwsza w składzie: Katarzyna Gąsior, Aleksandra Łuczkiewicz wywalczyła zaszczytne 1 miejsce. Druga drużyna w składzie: Karolina Sitarska, Sylwia Sławińska zajęła miejsce od 5 do 8. W turnieju brało udział 14 drużyn z całego powiatu. Opiekę nad zawodniczkami sprawował mgr Piotr Paluch. Naszym Mistrzyniom oraz mamy nadzieję ich następczyniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  


  "Praktyki zawodowe 2013"
12.02.2013r.

Uczniowie klas III technikum realizujący praktyki zawodowe w Polsce proszeni są o pobranie poniższych dokumentów, ich wydruk, wypełnienie oraz doręczenie do wicedyrektora Piotra Leśniewskiego.

Do pobrania i wydruku:
  "Targi Edukacyjne - Giełda Zawodów"
7.02.2013r.
W dniach 30 i 31 stycznia 2013 r. w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. odbyły się Targi Edukacyjne pod hasłem: "Giełda zawodów", skierowane do młodzieży klas trzecich gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowało 21 uczniów. Ich zadaniem było zaprezentowanie ZS3 z jak najlepszej strony i rozreklamowanie oferowanych przez nas kierunków kształcenia.
 Czytaj dalej..  "Zawody Okręgowe XXXIX OWT"
4.02.2013r.
W czwartek 10.01.2013 r. na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach odbyły się zawody okręgowe XXXIX Olimpiady Wiedzy Technicznej. Otworzył je Sekretarz Świętokrzyskiego Komitetu Okręgowego OWT mgr Tadeusz Wadowiec. Do zawodów zakwalifikowało się 13 uczniów naszej szkoły. W grupie elektryczno-elektronicznej: Piotr Sala (finalista XXXVIII OWT), Tomasz Soboń, Łukasz Zdonek, Kamil Wojciechowski, Damian Suwała, Zdzisław Podsiadło, zaś w grupie mechaniczno-budowlanej: Adrian Kucmin, Piotr Żebrowski, Krystian Soboń, Marcin Dzioba, Michał Kwiatkowski, Marcin Sikora, Mateusz Adamski. Niestety szalejąca grypa oraz inne obiektywne przyczyny spowodowały, że nasza reprezentacja zmalała do 11 osób. Zabrakło w niej Zdzisława Podsiadło i Krystiana Sobonia. Za powodzenie naszych chłopców kciuki trzymali: dyrektor - mgr Czesław Golis, wieloletni opiekunowie - mgr inż. Radosław Moskal i mgr inż. Mirosław Adamczyk oraz całe grono pedagogiczne. Wyniki poznamy za miesiąc. Wtedy okaże się kto będzie reprezentował THM na zawodach centralnych XXXIX OWT, które odbędą się w Bydgoszczy w dniach 12-14.04.2013 r. W zawodach brali również uczniowie z innych ostrowickich szkół: 2 uczniów z II LO - opiekun mgr Wojciech Studzieżba (absolwent THM) oraz 13 uczniów z III LO - opiekun mgr Jacek Jankowski.  "Europejskie Słoneczne Dni - 2013"
4.02.2013r.
Europejskie Słoneczne Dni to kampania promująca wykorzystanie energii słonecznej. Po raz trzeci w Polsce oficjalne obchody Europejskich Słonecznych Dni odbędą się w dniach 1 - 19 maja 2012 r. Zespół Szkół nr 3 /THM/ w Ostrowcu Św. przystąpił, jako pierwsza szkoła w województwie świętokrzyskim, do udziału w Kampanii Ekologicznej Słoneczne Dni Maj 2013. Organizatorami kampanii ESD - Ostrowiec Św. - 2013 są dyrekcja oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych naszej szkoły. Całość działań koordynuje - mgr inż. Radosław Moskal. Patronat medialny nad ESD w Ostrowcu Św. objęła Gazeta Ostrowiecka. W dniu 10.05.2013 r. o godzinie 10:00 w Zespole Szkół nr 3 - THM nastąpi uroczyste otwarcie Kampanii "Europejskie Słoneczne Dni" w Ostrowcu Św. Wszelkie informacje na stronie: www.slonecznedni.pl.  "Turniej Conter Strike"
29.01.2013r.
W okresie ferii zimowych w dniu 22.01.2013r. w naszej szkole odbył się II Szkolny Turniej w Conter Strike 1.6. W konkursie uczestniczyło osiem pięcioosobowych drużyn. Zwycięzcą turnieju została drużyna z klasy 2 Tia. Organizatorem konkursu był mgr Jacek Grygiel.
 Więcej zdjęć..  "Studniówka 2013"
20.01.2013r.
Pięć klas IV naszego technikum bawiło się na tegorocznej studniówce. Po raz pierwszy w historii bal odbył się poza murami szkoły - w ostrowieckim hotelu "Gromada".
 www.echodnia.eu: Studniówkowy bal w Hotelu "Gromada"..

  "33. Biegi Sylwestrowe"
17.01.2013r.
W znakomitej atmosferze odbyły się w Szydłowie 33 Międzynarodowe Uliczne Biegi Sylwestrowe. Dopisała dość nietypowa, jak na tę porę roku słoneczna pogoda, a na zawody przybyła kilkusetosobowa rzesza zawodników i zawodniczek, wśród nich trzyosobowa reprezentacja ZS nr 3. Chłopcy w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych zajęli następujące miejsca: 2-gie Kacper Kwiecień, 6-e Tomasz Cieślik oraz 11-e Tomasz Soboń. Opiekunem młodzieży był p. Igor Paluch. Gratulujemy.

  "THM najlepszym technikum 2013"
11.01.2013r.
Według Ogólnopolskiego Rankingu Techników 2013 nasze Technikum nr 3 zostało, trzeci raz z rzędu, najlepszym technikum w województwie świętokrzyskim. Jednocześnie szkoła zajęła 170 miejsce w kraju w rankingu ogólnopolskim, 156 miejsce w podrankingu olimpijskim oraz 146 w podrankingu maturalnym. THM JEST JEDYNYM TECHNIKUM Z WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO, KTÓRE ZNALAZŁO SIĘ WSRÓD 250 NAJLEPSZYCH TECHNIKÓW W POLSCE. Fakt ten świadczy dobitnie jak silna była tegoroczna rywalizacja między szkołami.
 Więcej informacji..

Więcej..

Więcej..

Więcej..


  "Turniej Tenisa Stołowego"
9.01.2013r.
W dniu 30 grudnia 2012 roku w Hali Sportowo - Widowiskowej KSZO rozegrany został II Świąteczno - Noworoczny Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora MOSiR w Ostrowcu Świętokrzyskim w kategorii Open. W turnieju wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły: Katarzyna Gąsior, która zajęła 2-gie miejsce oraz Karolina Sitarska, która wywalczyła miejsce 6. Opiekunem był mgr Piotr Paluch. Gratulujemy.

  "Wspólne kolędowanie klasy 1 Tm"
3.01.2013r.
Tradycją naszej szkoły stała się coroczna organizacja klasowych spotkań wigilijnych. Po raz pierwszy współuczestnikami tego wydarzenia byli uczniowie klasy 1 Tm (technik mechatronik). Wigilie klasowe zbliżają wszystkich do siebie i wprowadzają w szkole świąteczny nastrój, dlatego nie wyobrażano sobie, żeby mogły się nie odbyć.
 Oto nasza fotorelacja..  "Wielki sukces naszych logistyków!"
22.12.2012r.
Wśród 65 finalistów V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej znalazło się aż 8 uczniów z Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wśród nich Katarzyna Strzyż i Paulina Grelewska z klasy II, Paweł Burcy i Rafał Połetek z klasy III oraz Tomasz Bucior, Łukasz Gajek, Paulina Tracz i Patrycja Zapalska z klasy IV. Katarzyna Strzyż i Paweł Burcy osiągnęli drugi wynik w kraju. Gratulujemy. Już 15 marca 2013r. etap centralny olimpiady. W Poznaniu uczniowie będą walczyć o tytuł laureata i cenne nagrody. Przygotowaniem uczniów do olimpiady zajmuje się p. Alicja Żuchowska.

  "Jasełka"
20.12.2012r.
Tegoroczne Jasełka odbędą się w auli szkoły w dn. 21.12.2012r. Po Jasełkach zaplanowane zostały spotkania wigilijne nauczycieli z uczniami w klasach.Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. Za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych uważany jest św. Franciszek z Asyżu. Ich treścią była historia narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda. Początkowo figury Dzieciątka, Maryi, Józefa, Trzech Króli i pozostałych osób dramatu były nieruchome. Za sprawą zakonów franciszkańskich i bernardyńskich wprowadzono w ich miejsce marionetki.
Jak obyczaj stary głosi
Według ojców naszych wiary,
Pragnę złożyć Wam życzenia
W dniu Bożego Narodzenia.
Niech ta gwiazdka betlejemska,
Która świeci dziś o zmroku,
Doprowadzi Was szczęśliwie
Do spotkania w Nowym Roku.

Kartkę świąteczną wykonał uczeń kl. 4 Tia Ernest Kosela


  "Mistrzostwa w Piłce Ręcznej"
18.12.2012r.
W dniach 3-13 grudnia 2012r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ostrowieckiego w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. Drużyna naszej szkoły wygrała wszystkie mecze w fazie grupowej i awansowała do fazy pucharowej, gdzie ostatecznie zajęła miejsce II. Opiekę sprawował mgr  Igor Paluch. Gratulujemy.
 Czytaj dalej..  "Rocznica stanu wojennego"
18.12.2012r.
13 grudnia 2012r. Polacy obchodzili 31 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. 13 grudnia 1981r. o godzinie 6.00 gen. Wojciech Jaruzelski ogłosił, że na podstawie dekretu Rady Państwa wprowadzono stan wojenny na terenie całego kraju. Czołgi na ulicach, zamieszki, strzały do demonstrantów, godzina policyjna, "rozmowy kontrolowane" i niedziela bez Teleranka - tak Polacy zapamiętają te straszne chwile. Pamiętamy! W Kościele NSJ na ul. Sandomierskiej odbyła się msza rocznicowa poświęcona pamięci zabitych i represjonowanych działaczy Solidarności. Po mszy złożono kwiaty i znicze pod pomnikiem "Ofiar Solidarności". Młodzież naszej szkoły wraz z opiekunem Jackiem Grygielem zapaliła znicze ku czci pamięci.  "Das Deutsch Diktat"
18.12.2012r.
Krzysztof Czaja z kl. 2Tib w dn. 15.12.2012r. brał udział w konkursie z języka niemieckiego "Das Deutsch Diktat" w Kielcach oraz zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego tego konkursu, który odbędzie się w marcu 2013r. w Siedlcach. Gratulujemy.

  "Świąteczna zbiórka żywności"
13.12.2012r.
W ostatni weekend uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w świątecznej zbiórce żywności zorganizowanej przez Świętokrzyski Bank Żywności w Ostrowcu Św. W tym roku zebrano w Ostrowcu rekordową ilość żywności (5,5 tony), a nasza szkoła zebrała najwięcej w Ostrowcu. Wszystkim zaangażowanym osobom składamy serdeczne podziękowania za koleżeńską pomoc oraz dary serca. Opiekunami uczniów byli nauczyciele: p. Barbara Cebula, p. Mirosława Iracka, p. Ewa Barańska, p. Igor Paluch, p.  Agnieszka Buczkowska, p. Elżbieta Włodarczyk, p. Anna Jarominika-Środoń, p. Magdalena Kaniewska oraz p. Elżbieta Mendyk i p. Monika Lipska-Kłos. Do dyżurów zgłosili się następujący uczniowie:
 • kl. 2 Tia - Cichoński Mateusz, Powroźnik Mateusz, Surdy Krzysztof, Mroczkowski Kamil,
 • kl. 1 TL - Ćwiek Angelika, Lipiec Angelika, Jeruzal Sywia, Witkoś Anna, Orłowski Krystian, Kopyś Krzysztof, Pędziszewski Kacper, Waszka Mateusz, Zygadło Kamil,
 • kl. 1 TLo - Kosno Piotr, Kiszka Michał, Krakowiak Katarzyna, Binkiewicz Mateusz, Gołasa Paulina, Kaczmarczyk Karolina, Sarna Łukasz, Chudak Małgorzata, Chamera Katarzyna, Ćwik Adriana, Orszulska Klaudia.
  "Etap okręgowy Olimpiady Logistycznej"
11.12.2012r.
7.12.2012r. w auli naszej szkoły przeprowadzony został etap okręgowy tegorocznej Olimpiady Logistycznej. Wśród olimpijczyków nie zabrakło również logistyków z ZS3. Organizacją olimpiady oraz przygotowaniem uczniów zajmowała się p. Alicja Żuchowska.
 Czytaj dalej..  "Matury próbne"
27.11.2012r.
W dniach 20-22.11.2012r. uczniowie klas IV przystąpili do próbnych egzaminów maturalnych z j. polskiego, matematyki i j. obcego na poziomie podstawowym. Zestawy maturalne przygotowało Wydawnictwo Operon.

  "Głosuj na Przemka"
18.11.2012r.
Wielokrotny medalista w kickboxingu oraz mistrz świata, Przemysław Sułkowski (kl. 4 Tia), startuje w plebiscycie na najlepszego sportowca w powiecie ostrowieckim. I ty możesz oddać swój głos na Przemka.
  Głosuj na Przemka..


  "V Bieg Niepodległości"
14.11.2012r.
Prawie 400 osób wzięło udział w V Biegu Niepodległości. Zawodnicy przebiegli ulicami Kielc w celu upamiętnienia 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród uczestników była dwunastoosobowa drużyna naszej szkoły.
 Czytaj dalej..

  "Narodowe Święto Niepodległości"
14.11.2012r.
11 listopada obchodziliśmy 94 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku obchody rozpoczęła Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny w kolegiacie p. w. św. Michała Archanioła. Następnie uczestnicy uroczystości udali się do Parku Miejskiego pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie okolicznościowe przemówienie wygłosił Prezydent Miasta Ostrowca Św., a przybyłe delegacje złożyły wieńce i kwiaty. W uroczystościach wzięła udział delegacja samorządu uczniowskiego szkoły i poczet sztandarowy w składzie: Damian Cybulski, Emil Czupryński i Piotr Moroń. Opiekunem młodzieży był pan Rafał Gieras.
 Więcej zdjęć..  "V Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna"
13.11.2012r.
19 października 2012r. na starcie I etapu V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej zameldowało się blisko 8200 uczniów z całej Polski. Byli wśród nich uczniowie z naszej szkoły. Punktualnie o godzinie 9.00 otwarto zalakowane koperty z zestawami 40 pytań. Od chwili otrzymania testu, każdy olimpijczyk miał 60 minut na sprawdzenie swojej logistycznej wiedzy - to tylko 90 sekund na wybór tej jednej, poprawnej odpowiedzi.
 Czytaj dalej..


  "Zaskakujący Kordian"
13.11.2012r.
7 listopada klasy 3 Tib oraz 3 Tm wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Wyjazd zorganizowała p. Renata Kowalska. Celem wycieczki było obejrzenie sztuki pt. "Kordian" w Teatrze im. J. Słowackiego, a także kształtowanie pozytywnego stosunku do teatru jako dziedziny sztuki i miejsca spotkań z kulturą. Uczniowie mieli okazję poznać różne sposoby interpretacji dzieła literackiego. Wszystkich zaskoczył sposób realizacji sztuki, który zdecydowanie odbiegał od tradycyjnych inscenizacji dramatu Słowackiego, słynącego z tego, iż nie jest zbyt łatwy w odbiorze.
 Czytaj dalej..


  "Przegląd Pieśni Patriotycznych"
12.11.2012r.
5 listopada 2012r. odbyła się VIII edycja Przeglądu Pieśni Patriotycznych i Legionowych, zorganizowana przez Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Naszą szkołę - Zespół Szkół Nr 3 w Ostrowcu Św. reprezentowała solistka Agata Domagała - kl. 2 Tlo. Natomiast w kategorii zespół naszą szkołę reprezentował tercet akordeonistów w składzie: Damian Kaczmarzyk - 2 Tm, Tomasz Cieślik - 2 Tm oraz Damian Dróżdż - kl. 1 Tl wraz z solistką Anna Pastuszką - kl.1 Tl.
 Czytaj dalej..

  "Zwickau 2012"
6.11.2012r.
Uczniowie klasy 4 Tib Iwona Sternik i Marcin Miszczak wykonali stronę www nt. praktyk zagranicznych w Zwickau w maju 2012r. Strona dostępna jest w domenie: zwickau2012.zs3leonardo.pl

zwickau2012.zs3leonardo.pl


  "90 lecie szkoły"
4.11.2012r.
W piątek 26 października 2012r. w auli ZS3 miała miejsce uroczysta akademia zorganizowana z okazji 90 lecia istnienia naszej szkoły. To właśnie w 1922r. powstała szkoła rzemieślnicza, na bazie której powstał Zespół Szkół Hutniczych oraz obecny Zespół Szkół nr 3. Akademię przygotowali uczniowie pod kierunkiem p. Jolanty Gruchulskiej. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz oświatowych z województwa, powiatu i miasta oraz wielu znamienitych gości.
 Więcej zdjęć..
 90-lecie małej ostrowieckiej Politechniki..  "Nauczyciel Roku 2012"
4.11.2012r.
W poniedziałek 15 października 2012r. w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się Gala Konkursu "Nauczyciel Roku 2012" zorganizowanego już po raz jedenasty przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głos Nuczycielski. W gali uczestniczył nauczyciel przedmiotów zawodowych z naszej szkoły p. Radosław Moskal, Nauczyciel Roku 2009.
 Czytaj dalej..  "Praktyki zagraniczne 2013"
26.10.2012r.
W ramach programu Leonardo da Vinci 2012.. w roku szkolnym 2012/13 zostanie zrealizowany wyjazd uczniów klas III technikum na praktyki zagraniczne.
 • Termin realizacji projektu: 13.05-7.06.2013r.
 • Temat projektu: "Praktyki zagraniczne dla uczniów ZS3 - 2012"
 • Liczba uczestników:
  • staż I - Niemcy - 20 osób
  • staż II - Hiszpania - 20 osób
 • Koordynator projektu: p. Mariola Leśniewska
  "Dzień Edukacji Narodowej"
22.10.2012r.
W dniu 15 października o godzinie 10:00 w szkolnej auli odbył się uroczysty koncert z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po złożeniu życzeń i podziękowań młodzież zaprezentowała muzyczną wiązankę znanych przebojów. Akademię przygotowali uczniowie pod kierunkiem p. Barbary Cebuli i p. Katarzyny Pastuszki.
 Czytaj dalej..


  "Sztafetowe Biegi Przełajowe"
18.10.2012r.
W dniu 11 października 2012 roku na obiektach sportowych Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowinach odbyły się Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. Drużyna naszej szkoły zajęła 2-gie miejsce na 13-cie startujących zespołów. Opiekunem był mgr Igor Paluch.
 Czytaj dalej..

  "Mistrzostwa Powiatu Ostrowieckiego"
16.10.2012r.
W dniu 5 października 2012r. na terenie Miejskiego Ośrodka GUTWIN zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Ostrowieckiego w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Nasza drużyna chłopców wywalczyła 1 miejsce oraz tytuł mistrza powiatu ostrowieckiego. Gratulujemy. Opiekę nad drużyną sprawował p. Igor Paluch.
 Czytaj dalej..


  "Media o nas"
11.10.2012r.

Pan Radosław Moskal, nauczyciel przedmiotów zawodowych w naszej szkole w 2009 r. otrzymał tytuł Nauczyciela Roku. Jaka jest Pana recepta na sukces?

  Czytaj dalej - "Nawiedzony nauczyciel"..

  "Wiemy, pamiętamy, nie zapomnimy"
3.10.2012r.

29 września 2012 roku w naszym mieście odbyła się miejska gra uliczna "Wiemy, pamiętamy, nie zapomnimy" mająca na celu upamiętnienie 70 - rocznicy tragicznych wydarzeń na ostrowieckim rynku, gdzie 30 września 1942 roku podczas zbiorowej egzekucji hitlerowcy powiesili 29 mieszkańców miasta stanowiących jego patriotyczną, intelektualną i finansową elitę. Organizatorem przedsięwzięcia było Miejskie Centrum Kultury oraz Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.
 Czytaj dalej..

  "malaga2012.zs3leonardo.pl"
27.09.2012r.

W internecie została opublikowana strona www nt. praktyk zagranicznych uczniów klas III w Maladze w maju 2012r. Stronę wykonał uczeń kl. 4 Tib Mirosław Janiszewski. Relacja z praktyk zagranicznych dostępna jest pod adresem: malaga2012.zs3leonardo.pl

malaga2012.zs3leonardo.pl


  "Mania biegania"
26.09.2012r.

W dniu 22.09.2012 w Starachowicach odbyły się ogólnopolskie zawody biegowe "Mania biegania". Naszą szkołę reprezentowało 10-ciu uczniów. Sześciu startowało na dystansie 1200 m (niestety poza konkursem, gdyż organizator nie przewidział konkurencji dla szkół ponadgimnazjalnych).
 Czytaj dalej..
  "Zawsze pamiętamy"
25.09.2012r.

17 września, z okazji 73 rocznicy agresji Związku Sowieckiego na Polskę, w kościele Najświętszego Serca Jezusowego odprawiona została Msza Św. Jak co roku młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w tych obchodach pod opieką pana Jacka Grygiela. Pod pomnikiem ofiar katyńskich została złożona wiązanka i zapalono świeczki.  "Sprzątanie Świata"
25.09.2012r.

14 września młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w akcji "Sprzątanie Świata".  "Ślubowanie klas I"
25.09.2012r.

W dniu 12 września o godz. 16.00 w auli szkoły odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Bohaterami uroczystości była młodzież z sześciu klas, które otworzono w roku szkolnym 2012/2013 w Zespole Szkół nr 3. Po złożeniu ślubowania na sztandar szkoły uczennice i uczniowie klas pierwszych, zostali już oficjalnie przyjęci do społeczności uczniowskiej. Pierwszoklasistów do ślubowania przygotowywał p. Witold Staszewski, a uroczystość prowadzili uczniowie z Rady Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Rafała Gierasa.  "Przemek na Mistrzostwach Świata"
21.09.2012r.

Przemysław Sułkowski, uczeń kl. 4 Tia, wystartował w Mistrzostwach Świata w Kickboxingu Juniorów na Słowacji w Bratysławie. Zawody odbyły się we wrześniu 2012r. w formułach semi-contact, full-contact oraz kicklight. Przemek od roku należy do kadry narodowej, jest bardzo doświadczonym i utytułowanym zawodnikiem, lecz tym razem nie przywiózł medalu, a to za sprawą troszkę krzywdzącego potraktowania przez sędziów. Ostatecznie nasz uczeń zajął w Bratysławie miejsce 5-8.
  Przemysław Sułkowski w światowej elicie..

  "R. Moskal w TVN"
21.09.2012r.

Pan Radosław Moskal, nauczyciel przedmiotów zawodowych w naszej szkole, był gościem p. Kingi Rusin i p. Bartka Węglarczyka w programie "Dzień dobry TVN". Tematem audycji była powracająca wśród uczniów moda na kształcenie zawodowe. Program został wyemitowany w niedzielny poranek 16.09.2012r.
  Radosław Moskal w "Dzień dobry TVN"..


  "Bieg Zwycięstwa"
11.09.2012r.

Dnia 8.09.2012r., z okazji zakończenia II wojny światowej na Pacyfiku, odbył się Bieg Zwycięstwa, zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Samorządowych Rad Osiedlowych i Gmin. W imprezie wzięło udział około 180 uczestników, wśród nich 6-cioro uczniów naszej szkoły.
 Czytaj dalej..


  "Inauguracja roku szkolnego"
1.09.2012r.

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2012/2013 odbyła się w auli ZS3 w poniedziałek 3 września 2012r. o godz. 10.00. Mszę Św. w tym dniu zaplanowano na godz. 9.00 w kościele przy ul. Sandomierskiej.« 2011/2012      2013/2014 »

 
^ Do góry ^